Chřest, ať už bílý nebo zelený, je po staletí uznávanou lahůdkou. Jeho jemná a delikátní chuť, stejně jako široké možnosti využití a relativně snadná příprava, láká stále více gurmánů. Český chřest je navíc nejen u nás, ale i ve světě známý svou prvotřídní kvalitou. O mezinárodním věhlasu „bílého zlata“ přitom ví málokdo. Značka Český chřest vznikla, aby chřestu jeho dřívější slávu opět navrátila. Společnost Tesco jej ve svých obchodech nabídne už od 1. května.

Pečenmp;rcaron;est s holandskou omᦡmp;ccaron;kou

Češi chřest dodávali již na císařský dvůr, jeho proslulost byla však utlumena za socialismu, kdy byl považován za buržoazní pochutinu a jako takový neměl na jídelníčku místo. Tradici pěstování chřestu u nás pak v 90. letech vzkřísili (paradoxně) Holanďané. Bohužel se však kvalitní český chřest stále ve velkém exportoval a k nám se naopak dostávala zahraniční a méně kvalitní produkce.

„Tradičními milovníky chřestu jsou Němci, Rakušané a Holanďané, ti logicky patří také mezi největší světové konzumenty. Co se odrůd týče, u zákazníků zaznamenáváme ještě pořád výraznější zájem o chřest bílý než o jeho zelenou variantu, a to zhruba v poměru 5:1,“ říká Adrian Andrejkovič, nákupčí zeleniny společnosti Tesco a dodává: „V tuzemsku aktuálně kvalitní český chřest zažívá doslova renesanci – jeho podíl na tuzemském trhu se neustále zvyšuje. Těší nás, že našim zákazníkům budeme moci v obchodech Tesco nabídnout obě varianty českého chřestu od českého dodavatele, a to už od začátku měsíce května.“

Pečený chřest s holandskou omáčkou

SUROVINY

  • chřest
  • 3 lžíce přepuštěného másla
  • 3 žloutky
  • šťáva z půlky citronu
  • hrubozrnná mořská sůl
  • pepř

POSTUP

35 minut / jednoduchá příprava / 3 porce / do 50 Kč

  • Chřest rozprostřeme na plech vyložený pečícím papírem. V misce smícháme lžíci přepuštěného másla se solí a pepřem a touto směsí chřest potřeme. Pečeme v troubě vyhřáté na 190 stupňů cca 10 minut.
  • Mezitím si připravíme holandskou omáčku. Nad párou ušleháme žloutky. Vznikne nám nadýchaná pěna, do které pomalu zašleháváme přepuštěné máslo, až získáme hladký krém. Ochutíme solí, pepřem a citronovou šťávou.
  • Takto připravenou omáčkou přelijeme pečený chřest a můžeme podávat.

Další recepty a informace najdete na www.tescorecepty.cz a na www.tescocr.cz

Reklama