Sezona chřestu je v plném proudu. Pokud nepatříte k jeho konzumentům, co nejdříve to napravte. Chřest, latinským názvem Asparagus officinalis,totiž nejen skvěle chutná, ale je i velmi prospěšný zdraví. Obsahuje totiž celou řadu vitamínů, včetně velkého množství vlákniny. Tak co? Dáte si?

Pochoutka francouzského krále

chřestJako zelenina i léčivá rostlina byl chřest znám ve starém Egyptě už čtyři tisíce let před naším letopočtem. Svědčí o tom fresky, na nichž je zobrazen. Pochutnávali si na něm antičtí Řekové, byl i oblíbenou pochoutkou císaře Augusta.
Ve středověku byl chřest přivezen také do střední Evropy a od poloviny 16. století byl pak pěstován v Itálii a ve Španělsku. Speciálně byl pěstován i pro stůl francouzského krále Ludvíka XIV. přímo ve Versailles.
U nás se začal chřest pěstovat až koncem 18. století. Po druhé světové válce jeho pěstování upadalo a teprve v posledních letech se chřestovny zvolna obnovují.

Jak vypadá špargl?

Chřest se lidově nazývá také „špargl“. Vzhledově jde o vysokou, někdy až dvoumetrovou rostlinu s bohatě větvenými lodyhami a tenkými, jemnými lístky, tzv. fylokladiemi.
Svazky křehkých, vybělených nebo i zelených výhonků, které se objevují v obchodech, jsou k nám v převážné míře dováženy z Itálie, Turecka a Španělska. Ovšem před lety byl chřest naopak vyvážen od nás. (velké chřestovny se vyskytovaly např. v Ivančicích na Moravě či ve Vojkovicích u Kralup nad Vltavou, bohužel se nedochovaly).
Čerstvý chřest se u nás dostává do obchodů v různé kvalitě. Nejlepší je vypěstovat si vlastní, i když moc jednoduché to není.

Na úrodu se čeká roky

chřestNež na poli vyroste chřest, trvá to čtyři až pět let. Celé dva roky pěstitel hýčká sazeničku, než jí vysadí na pole. Pak ještě minimálně dvě sezony trvá, než může sklízet první výhonky chřestu.
Pěstování chřestu v domácích podmínkách tak připomíná běh na dlouhou trať. Už na podzim, před výsadbou, je nutné půdu hluboce rigolovat do hloubky 50–90 cm. V březnu se pak sazenice chřestu vysazují do brázd 30 cm hlubokých a 40–60 cm širokých, v řadách 150 cm od sebe. Zasypou se 5–7 cm kompostní zeminy a mírně se přitlačí. Pravidelně se zalévají. Během prvního roku vyraší zelené prýty (nadzemní části vyšších rostlin), které se ponechají růst až do podzimu a teprve pak se u země odříznou. Druhým rokem na jaře je potřeba nakopčit nad řadami rostlin hrůbky asi 40 cm široké a 30 cm vysoké. Postup pěstování je dále obdobný jako v prvním roce. Teprve třetím rokem, kdy již rostliny dostatečně zesílily, je možné sklízet první výhony.

Snadná příprava

Chřest se dělí na bílý a zelený. Zelený chřest stačí před konzumací omýt a oddělit spodní dřevnatou část (2 až 3 cm). Bílý je třeba kromě odříznutí dřevnaté spodní části pečlivě oloupat. Chřest se pak vloží do vroucí vody, přidá se lžička soli a cukru, plátek citronu a kousek másla. Může se přidat i lžička octa. Bílý chřest se vaří 8 až 12 minut, zelený asi 5 minut. Po vyndání se neoplachuje studenou vodou, ale nechá se vychladnout, jinak by ztratil vitamíny a oslabila by se jeho chuť. Jako doplněk se chřest podává k různým druhům masa nebo k rybám. Výborný je i ve spojení s rýží, kuskusem, bramborem, pečeným kuřetem nebo zeleninovým salátem.  

chřest

Blahodárné účinky

Ne náhodou zní latinský název chřestu Asparagus officinalis – chřest lékařský. Jeho silné močopudné účinky pomáhají pracovat ledvinám a močovému měchýři. Chřest obsahuje velké množství zdraví prospěšné vlákniny, příznivě působí na srdce a krevní oběh, i na nervovou soustavu. Dokonce prý ulevuje i od bolesti zad. Navíc tahle svěží jarní zeleninka obsahuje pouhých 13 kalorií na 100 gramů, takže si ji můžete dopřát ve velkém množství i při dietě. Vysoký obsah draslíku v chřestu přispívá k pročištění organismu a hubnutí.

Afrodisiakum

Častá konzumace chřestu prý zvyšuje chuť na sex. Už staří Řekové a Římané ho považovali za afrodiziakum a představoval pro ně luxus, určený na stoly bohatých občanů. Zda se pak od těch stolů přesunuli hned do lože, to už se asi nedozvíme. To si musíme vyzkoušet sami :)

Použitý zdroj: www.ireceptar.cz, a Lesley Bremnessová, Bylinář - zdraví, krása a radost, Fortuna Print, 1990

Přečtěte si také:

Reklama