Chrápání je natolik úděsná, obtěžující a zničující záležitost (pro okolí), že bych se přimlouvala za povinné vyšetření každého, kdo hodlá s někým sdílet spánek.

Pokládám to za stejně důležité jako vyšetření na AIDS. Chrápající člověk dokáže okolí přivést k zoufalství a  až k myšlenkám na fyzickou likvidaci původce kraválu.

Sama snad ještě nechrápu, manžel spí jako myšička, ale s chrápáním mám zoufalou zkušenost z mého čtrnáctidenního dovolenkového pobytu. Jsem normální, a tak můžu s čistým svědomím napsat, že svou mámu mám opravdu ráda.

A věřili byste, že stačí pár bezesných nocí s toutéž mámou, která chrápe, a láska se změní v něco těžko definovatelného - zlost, beznaděj, chuť vraždit:)? Měla jsem totiž zaplacený pobyt pro dvě osoby v chatičce a máma jela se mnou. Protože spolu jinak nebydlíme, tak mi nějak nedošlo, že ložnici budeme mít jednu jedinou a máma nedovede spát tiše.

Začalo to hned první noc - nic nepomáhalo moje mlaskání, třesení její postelí, tahání za deku. Jenom zavrčela, obrátila se, usnula a spustila.  Pobyt byl turistický, tak jsme následující den prochodily. Noc byla opět horor, máma po zalehnutí ihned upadla do hlubokého spánku, začal koncert a já nevěděla, co počít. Jestli čekáte nějakou pointu, vysvobození, tak vězte, že nebyla a nebylo!

Nakonec jsem to jaksi vydržela, noci probděla v mrákotném stavu, koukala na budík a vyhlížela ranní červánky.  Dny prochodila, kochala se panoramaty a čerstvým lesním vzduchem s do růžova vyspinkanou mámou po boku a bála se noci... no, přežila jsem a přesvědčila se, že člověk opravdu nemusí ani tolik spát, jak si myslí. Na tuhle dovolenou nezapomenu, už jsem  to radši nikdy nezopakovala.

Máma spí doma sama, nikdo jí do toho nekecá a je tak spokojená. A protože máme chrápání v rodině, tak se obávám, že jestli manžel na stará kolena neohluchne, bude tady mít další příspěvek k chrápajícímu on:)

Gerda

 


Milá Gerdo, kvůli chrápání bych vraždila. Spánek potřebuji.  Jednou jsem už nevěděla co dělat a romantickou noc v hotelovém pokojíku jsem trávila na toaletě za zavřenými dveřmi obtočená kolem WC mísy. Můj vysněný ideál spal jako špalek a ráno se mě zeptal: "Jak jsi spala, miláčku? Já nádherně!", chtělo se mi ze zoufalství křičet a možná i něco více.

Za váš příspěvek děkujeme a posíláme tělové mléko DOVE.

Spíte, nespíte ráda?

Trávíte v ložnici hodně času (myslím tím spánkem, erotiku si necháme na jiný den)?

Máte svou ložničku vymazlenou do růžova?

Nemáte vůbec ložnici a spíte na kavalci a záda už se brání?

PIŠTE!

Nejlepší z vás odměníme.

redakce@zena-in.cz

 

Pozor! Ve 12h00  vrcholí semifinále v piškvorkách.