Chce inspirovat své zákazníky, aby v úseku pečiva vyměnili jednorázové plastové nebo papírové sáčky za obaly, které se dají používat opakovaně, a nezatěžují tak životní prostředí. „Šetrnost k přírodě je naší prioritou. Neustále hledáme inovativní řešení a kroky, jak omezit spotřebu plastů,“ uvádí tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

63736b6bedb84obrazek.png

Opakovaně použitelný sáček na pečivo je vyrobený ze 100% recyklovaného polyesteru certifikovaného podle GRS (Global Recycled Standard), dá se prát a je odolný proti roztržení. Zákazníci jej najdou v oddělení pečiva a stojí 29,90 Kč.

63736b948777dobrazek.pngSpolečnost Kaufland zavedla již alternativy například k plastovým taškám v podobě papírových nebo látkových z bio bavlny pro opakované nákupy. Podobný „nEKOnečný“ sáček v úseku ovoce a zeleniny byl po svém uvedení dokonce oceněn jako Nejlepší novinka ve Volbě spotřebitelů. Díky opakovaně použitelnému „nEKOnečnému“ víčku na jogurty mohla být odstraněna jednorázová plastová víčka a ušetří se přes 9 tun plastů ročně. Jako první obchodní řetězec začal Kaufland nabízet okurky bez plastové fólie, čímž ušetří 50 tun plastů ročně. U citrónů v síťce nahradil plastový pásek papírovým, což představuje úsporu 40 tun plastu za rok. Zelenina na polévku je v misce z papíru – úspora 15 tun plastu ročně. K-Bio banány jsou opatřeny pouze papírovou páskou. Z prodeje byly vyřazeny veškeré jednorázové plastové nádobí, plastové vatové tyčinky i plastová brčka a nahradily je ekologické varianty. Kaufland také používá místo jednorázových obalů na ovoce a zeleninu vratné přepravky.

 
Společnost Kaufland vychází ze strategie REset Plastic své mateřské skupiny Schwarz, která je známá pokrokovým přístupem k oběhovému hospodářství, a jako jeden z největších tuzemských potravinářských řetězců cítí závazek chránit životní prostředí. Vizí této strategie je „Méně plastů – uzavřené cykly“. Vedle inovací v oblasti snižování množství plastů se zaměřuje především na využívání recyklovaného materiálu a zvyšování recyklovatelnosti.

Více na reset-plastic.com
63736baaa9862obrazek.png

Reklama