Když si kupujeme šaty, chceme, aby pořád vypadaly jako nové a zachovaly si jasné a živé barvy. Praní je umění! Naštěstí není praní v době automatických praček a vyspělých technologií zdaleka tak únavné a „riskantní“ jako kdysi.

pračka Whirpool

Praní je umění! Naštěstí není praní v době automatických praček a vyspělých technologií zdaleka tak únavné a „riskantní“ jako kdysi. Inovativní pračka 6TH sense Colours, která je určena zákazníkům hledajícím „dokonalou pračku“ zajišťuje dlouhodobé zachování barev a nebývalou péči o textilii a nabízí vynikající prací schopnost i při velmi nízkých teplotách. To vše je možné díky jedinečné kombinaci technologie 6TH sense COLOURS, speciální volby Colours 15°C a technologie Wave Motion.

Technologie Wave Motion firmy je unikátní asymetrický pohyb bubnu, který v kombinaci se sensorovou technologií 6TH sense maximalizuje účinnost pracího prášku. Tento pohyb rozloží textilii rovnoměrně kolem bubnu a umožňuje dokonalou absorpci pracího prášku. To znamená, že díky volbě Colours 15°C lze teplotu praní snížit na absolutní minimum, přičemž je zajištěna stejná prací schopnost jako u pracích cyklů prováděných při pračka Whirpoolteplotě 40°C2. Jedná se o průlomově nový způsob zajištění dlouhotrvající věrnosti barev a péče o textilii, který byl testován a potvrzen německým výzkumným ústavem WFK3.

Pro dosažení ještě lepších výsledků pracuje volba Colours 15°C ve shodě s programy 6TH sense colours. Tyto programy, které jsou uzpůsobeny pro různé volby barev, zajišťují vynikající zachování barev. Každý program 6TH sense optimalizuje prací výkon pro specifickou sadu barev tvořenou smíšenými druhy textilií:

  • Program Dark Colours (Tmavé barvy) chrání před vyblednutím černé a tmavé kusy
  • Program Light Colours (Světlé barvy) pere světlé barvy bez jakéhokoli přenosu barev
  • Program Mixed (Smíšené) pere dokonale směsice barev

U společnosti Whirlpool jde péče o oblečení ruku v ruce s péčí o životní prostředí. Proto jsou programy 6TH sense colours při použití volby Colours 15° šetrné k životnímu prostředí: program Mixed nabízí spotřebitelům 70% úsporu energie4, zatímco programy Dark a Light šetří 85 %5. Technologie 6TH sense přitom díky speciálním čidlům rozpozná objem prádla a automaticky upraví využívání zdrojů. Neustále sleduje prací cyklus, čímž zajišťuje až 50% úsporu energie, vody a času6 a optimalizuje využití pracího prášku7. Nová pračka Whirlpool nabízí také nejlepší energetickou účinnost ve své třídě: jakožto výrobek třídy A+++ šetří v porovnání se standardní pračkou třídy A až 30% spotřeby energie.

Whirlpool AWOE 71400

Zpředu plněná pračka 6TH sense colours s tichým motorem Silent Motion je model s kapacitou 7 kg a 1400 otáčkami v designu Carisma. Pohodlné ovládání zajišťuje elektronické ovládáni s přehledným LCD displejem. Pračka nabízí široký výběr programů včetně revolučního programu Colours 15°C, díky němuž lze teplotu praní snížit na absolutní minimum, přičemž je zajištěna stejná prací schopnost jako u pracích cyklů prováděných při teplotě 40°C. Energetická třída je A+++. Doporučená maloobchodní cena je 17 490 Kč.

pračka Whirpool


1Zdroj Euromonitor International Limited; objem prodeje automatických praček v kusech na základě údajů roku 2010

2Testováno německým ústavem WFK při smíšeném programu 40° (WL 5589/11)

3WFK - Ústav pro aplikovaný výzkum provádí výkonnostní testy pracích prášků, čisticích dezinfekčních prostředků, testy spotřebičů a zkoumání procesů, jakož i dezinfekční a hygienický monitoring. www.wfk-iaf.de

4Úspora při použití volby Colours 15° v rámci programu Mixed v porovnání se standardním programem Mix 40° firmy Whirlpool

5Úspora při použití volby Colours 15° v rámci programu Light colours/Dark v porovnání se standardním programem Light colours/Dark 40° firmy Whirlpool

6Srovnání mezi maximálním zatížením a zatížením 1 kg load u pračky Whirlpool s funkcí 6TH SENSE při použití volby Cotton 60° + rapid

7 Na základě interního testu firmy Whirlpool; porovnání s průměrným uživatelským dávkováním na základě 220 cyklů ročně.

Reklama