shutterstock-1383763730.jpg

Foto: Shutterstock

Kam nechodí slunce, tam chodí lékař. Tak tohle moudro nám vštěpovaly už naše prababičky. Samozřejmě jsou mezi námi lidé, kteří nemají teplo sálající ze sluníčka příliš v lásce a stačí jim ho přijímat jen střídmě. A naopak lidé, kteří by ho na obloze rádi viděli co nejčastěji. Vitamin D, který se tvoří právě díky slunci, je nepostradatelný pro každého z nás.

Vystavovat slunečním paprskům svoji kůži může být ale zrádné. Abyste tyto obavy neměli a na vytouženou dovolenou k moři odjeli s klidem, jsou tady přípravky, které vás proti UV záření ochrání. Nemusíte být totiž vášniví příznivci opalování, slunce vás dostihne i při sportování, chalupaření nebo zahradničení apod.

shutterstock-1103496227.jpg

Foto: Shutterstock

„Intenzivní a dlouhodobé opalování na slunci pokožku vysušuje, urychluje stárnutí a zvyšuje riziko melanomu. UV záření může být škodlivé nejen na pláži, ale také při běžné procházce,“ říká dermatoložka Alina Bokoch. „Používejte ochrannou kosmetiku. Pamatujte, že opalovací krém by se měl nanášet každé dvě hodiny, zejména v případě aktivního pocení nebo pobytu na pláži. Kupte si dobré brýle s polarizačním účinkem,“ dodává doktorka. 

„Na cesty rozhodně doporučuji mýdlo nebo čistící pěnu, toner, na den krém s SPF faktorem 30 nebo ideálně 50 a na noc hydratační krém. Rozhodně stojí za to mít s sebou sérum s vitamínem C a nanést ho každé ráno na pleť před krémem s SPF. A hydratujte. Ráno, ale i večer. A dodržujte pitný režim. Vaše pleť vám dlouhodobě tuto péči vrátí,“ říká dr. Alina Bokoch.

sss.jpg

Opalovací krém na obličej Acorelle SPF 50 (Biooo, 546 Kč) / Sunleya G.E. SPF 50+ (Sisley, 5780 Kč) / Zklidňující olej Sunset beach (White Orchid, 940 Kč)

Zdroj: dr. Alina Bokoch (Tiskové materiály ABClinic)
Foto: Se souhlasem Biooo, Sisley, White Orchid

Reklama