arpKaždý „pejskař“ moc dobře ví, že život se čtyřnohým mazlíčkem přináší kromě nejrůznějších radostí někdy také starosti. Velké nepříjemnosti mohou v teplých měsících způsobit klíšťata. Pokud chcete vašeho pejska před těmito zákeřnými cizopasníky ochránit, pořiďte mu kvalitní antiparazitární přípravek. Je už jen na vás zda vsadíte na klasiku v podobě obojku nebo zkusíte revoluční elektrický repelent.

Nenápadný ochránce
Revoluci na trhu s antiparizitárními přípravky představuje elektronický repelent Arpalit Dog a Arpalit Cat. Repelent v podobě nenápadného přívěšku funguje na principu vysílání ultrazvukových impulzů o frekvenci 40 kHz, čímž se stává naprosto bezpečným jak pro lidi, tak zvířata. Právě tyto krátké ultrazvukové impulzy ruší a odpuzují parazity v okruhu 3 metrů od zvířete a tím brání napadení. Pokud se s pejskem vydáte na procházku na vodítku, ochrání repelent i vás.

Arpalit Dog a Arpalit Cat elektronický repelent se jednoduše připne na obojek a aktivuje vyjmutím pojistky. Otvor s mřížkou, odkud jsou ultrazvukové vlny vydávány, musí vždy směřovat k tělu zvířete. K výraznému snížení výskytu parazitů dochází po 7 dnech od nasazení. Po 35 dnech se, obvykle, na těle zvířete parazité již nevyskytují. Tento stav následně setrvává po dobu účinnosti elektronického repelentu 10 měsíců od první aktivace.

arp1arp2Velkou výhodou repelentu je, že nejen vydrží několik měsíců, ale také neztrácí funkčnost ve vlhku ani dešti. Před koupáním je však nutné ho zvířeti sundat. Elektronický repelent je naprosto neškodný pro lidi i zvířata, není toxický a je bez zápachu. Doporučuje se používat především v období nejvyššího výskytu parazitů (březen – říjen).

Repelent je k  dostání ve dvou provedeních –pro psy Arpalit Dog elektronický repelent a pro kočky Arpalit Cat elektronický repelent. Oba produkty seženete ve svých chovatelských obchodech, v lékárnách nebo na www.arpalit.cz za doporučenou cenu 600 Kč.

Ochranný obojek
Arpalit NEO 7M
 obojek obsahuje účinné látky, které se postupně uvolňují a prostupují přes pokožku do mazových žláz, odkud se rozvádějí po celém těle. Teprve když je koncentrace účinných látek dostatečná, začne obojek působit a jeho účinek je neměnný po dobu 7 měsíců. U obojku není možné očekávat, že začne působit okamžitě, fyziologicky to totiž není možné. Je velmi důležité, aby se obojek dotýkal pokožky. Účinek nastupuje přibližně během dvou týdnů. Velkou výhodou je, že zvlhnutí ani namočení obojku nezkracuje jeho dobu účinku. Kromě odpuzování klíšťat působí přípravek také proti dospělcům a vývojovým stádiím blech. Aplikace obojku je velmi jednoduchá. Stačí nasadit zvířeti na krk a přebytečný kus odstřihnout. Sami si tak nastavíte potřebnou velikost. Na výběr jsou tři barevné varianty – bezbarvá, černá, hnědá. U tohoto produktu se striktně vyvarujte aplikování na kočky. Obojek je pro ně jedovatý!

Veterinární obojek ARPALIT NEO 7M  pořídíte v lékárnách a na www.arpalit.cz za doporučenou cenu 223 Kč.

arp6

Reklama