5cb849aed3065obrazek.pngMáta vodní pro boj se znečištěním

Máta vodní (Mentha aquatica L.) není ta máta, co ji znáte z čaje nebo z mojita. Je to druh máty, kterému se, jak název napovídá, daří ve vlhkém prostředí a ve sladké vodě. Je to vytrvalá bylina vysoká 20-60 cm a kvete od července do října. Již po staletí je po celém světě využívána pro její tonizační a osvěžující schopnosti. Máta vodní obsahuje polyfenoly s vědecky prokázaným antioxidačním účinkem.

Její schopnosti zkoumaly Laboratoře Klorane společně s fakultou životního prostředí čínské Univerzity Čching-chua a společně prokázali schopnost máty čistit nejen vlasovou pokožku a vlasy, ale zároveň sladkou vodu znečištěnou toxickými řasami a těžkými kovy. Tento poznatek firemní nadace Klorane Botanical Foundation nyní využívá k přírodnímu způsobu čištění řeky La Vis ve Francii.
5cb849dbd658bobrazek.png
Detoxikační a čisticí vlastnosti máty vodní značka Klorane, inspirovaná přírodou, využila také v nové řadě přípravků určené pro vlasy vystavené znečištěnému ovzduší.

Detoxikační šampon vlasy důkladně umyje a odstraní 97 %* částic znečištění. Ochranný balzám na vlasy usnadňuje rozčesávání a prokazatelně zvyšuje lesk vlasů. Čisticí mlha zbavuje vlasy nečistot a neutralizuje zápach (jídlo, tabák, smog...) až na 6 hodin**. Navíc stejně jako balzám zmírňuje elektrizování vlasů. Řada přípravků s mátou vodní je vhodná pro přírodní, melírované nebo barvené vlasy. Mátu vodní Klorane pěstuje na vlastních polích na jihozápadě Francie podle standardů organického zemědělství a čistý výtažek získává patentovanou metodou zelené chemie.
5cb849f528d3cobrazek.png

*Studie na pramenech vlasů hodnotící čisticí účinek šamponu před znečištěným ovzduším. **Hodnocení mlhy na pramenech vlasů kontaminovaných pachy ze smogu, tabáku a jídla - 12 školených osob.

Klorane a projekt Čistá řeka Sázava
Protože Klorane je značka, které záleží na přírodě, a dokazuje to již 25 let činností firemní nadace Klorane Botanical Foundation, rozhodli se v české filiálce zapojit do projektu, který má s čištěním vody dlouholeté zkušenosti – do projektu Čistá řeka Sázava. V dubnu se dobrovolníci z Klorane postarali o vyčištění jednoho z úseků této krásné řeky. A protože posláním Klorane je od jeho vzniku chránit přírodu a pečovat o ni, stala se značka také jedním ze sponzorů projektu darováním částky 50.000 kč na další aktivity spojené s údržbou Sázavy.


5cc8497de28a6obrazek.png

K dostání v lékárnách. Více na KLORANE.CZ
5cb84a2cc83a8obrazek.png

Reklama