Trendem dnešní doby je předcházet nemocím řádnou prevencí pomocí domácí diagnostiky. Hitem letošního roku je proto novinka od společnosti HARTMANN – RICO – unikátní tlakoměr s možností měření EKG. Právě pravidelné měření tlaku a rytmu srdce je totiž účinnou profylaxí proti cévní mozkové příhodě a infarktu.

veroval

Mozková příhoda se závažnými následky může přijít náhle bez předchozího varování. Hlavní příčiny – poruchy srdečního rytmu a vysoký krevní tlak – nás ale bez povšimnutí mohou ohrožovat delší dobu. Pomocí mobilního kombinovaného přístroje Veroval® Tlakoměr s EKG k záznamu EKG a měření krevního tlaku je nyní možné takové riziko včas rozpoznat. „Kvalitní tlakoměry, které poskytují stejně přesné měření jako přístroje v ordinacích lékařů, vyrábí naše společnost už řadu let. Převratnou novinkou je ale Veroval® – Tlakoměr s EKG – kombinovaný přístroj 2v1, který ohlídá nejen krevní tlak, ale také hodnoty EKG,” říká Tomáš Groh, výkonný ředitel společnosti HARTMANN – RICO, a dodává: „Naším hlavním cílem je pomocí inovativních produktů dostat možnosti zdravotní prevence do povědomí široké veřejnosti. O své zdraví bychom měli pečovat všemi dostupnými prostředky.“

tlakoměr

Pohodlné měření tlaku i EKG v jednom

Měření krevního tlaku by mělo být součástí domácí prevence, a to zvlášť u lidí starších čtyřiceti let. Jedinečný přístroj Veroval® Tlakoměr s EKG je plně automatický a po každém měření vám poskytne jednoduchou analýzu naměřených hodnot znázorněných systémem semaforu. Zároveň dokáže vyhodnotit pomocí srozumitelných ikon pro každého člověka hodnoty EKG. Proč je ale společně s tlakem dobré sledovat i EKG? Principem EKG je snímání elektrické srdeční aktivity, přičemž případné odchylky od pravidelného srdečního rytmu mohou znamenat potíže. Mobilní funkce EKG je tedy užitečná z mnoha důvodů. Rozpoznává například fibrilaci síní a zajistí záznam srdečního rytmu ve 30 sekundách kdykoli a kdekoli. Zároveň také slouží k rozpoznávání poruch srdečního rytmu a raného příznaku poruch prokrvení či zánětů srdečního svalu.

veroval

Existují tři důležité faktory, které jsou zodpovědné za infarkt a mozkovou mrtvici. Jedná se o vysoký krevní tlak, nepravidelný srdeční tep, a zvláště pak fibrilaci síní. Co to znamená? Krev má tendenci se srážet a tyto malé krevní sraženiny neboli tromby následně mohou způsobit mrtvici. Fibrilace síní však někdy trvá pouze omezenou dobu a později mizí. Může se ale objevit znovu. Čím vyšší je věk osoby, tím je pravděpodobnější, že trpí fibrilací síní. Už samotný nepravidelný srdeční tep může být její předzvěstí, a právě proto je Veroval Tlakoměr s EKG ideálním sledovacím zařízením, které tyto faktory pravidelně kontroluje.

Mějte záznam o svém zdraví neustále k dispozici

HARTMANN – RICO jde s dobou, a proto spolu s novým tlakoměrem vyvinul i elektronickou aplikaci Veroval® medi.connect, díky níž můžete mít veškeré své hodnoty k dispozici na jedno kliknutí. Stačí, abyste si na stránkách www.veroval.cz zdarma stáhli software, který si uložíte do svého počítače. Po spuštění softwaru Veroval® medi.connect potom jednoduše spárujete svůj přístroj Veroval® dodávaným USB kabelem nebo pomocí Bluetooth s počítačem. Alternativně můžete využívat aplikaci či webový přístup. Software vaše data automaticky graficky zpracuje. Své zdravotní údaje si můžete vytisknout, sdílet prostřednictvím e-mailu nebo režimu hosta např. při další návštěvě lékaře, s lékárníkem nebo příbuznými.