Pes nebo kočka se stane vaším členem rodiny, ale nezapomínejte, že o domácí mazlíčky musíme pečovat a zajištovat jim veterinární péči. To, co zvládnete sami je rozhodně ochrana před nechtěnými klíšťaty a blechami.
obrazek.png
Foto:Bayer

Stanete se chovatelem a ten musí myslet na mnoho věcí. Zvířeti je potřeba zajistit vhodné zázemí, navštěvovat veterináře kvůli prohlídkám a povinnému očkování, nepodceňovat pravidelné odčervování a dbát na jeho správný vývoj vhodnou stravou a pohybem. Je to ale také čas nekončící zábavy s vaším novým parťákem. A promarnit osm měsíců nerušeného soužití, kdy se mezi páníčka a štěně postaví třeba klíště či blecha, by byla věčná škoda. Naštěstí existují antiparazitární přípravky, které štěně před parazity spolehlivě ochrání a zároveň zbytečně nezatíží mladý organismus.

Z jakých přípravků si můžete vybrat, když chcete své zvíře ochránit před klíšťaty?

Jsou to přípravky, které se aplikují na povrch těla, tedy obojky, spreje a spot-ony neboli pipety, většinou zůstávají pouze v srsti, kožním mazu či kůži, do zbytku těla pronikají pouze minimálně, a tudíž představují menší zátěž pro organismus. Také se používají vnitřně užívané tablety, ale jejich podmínkou je, že klíště se musí zakousnout a začít sát krev. Také jsou vhodné tablety, které zvíře musí pozřít.

Oblíbené obojky

Pokud tedy chcete své štěně důsledně před parazity chránit, a to až po dobu osmi měsíců, můžete mu zakoupit například jeden z hojně používaných antiparazitárních obojků na českém trhu – obojek Foresto, který psovi zajistí až osmiměsíční ochranu. To je nejdelší ochrana, kterou na našem trhu v rámci veterinárních léčivých přípravků můžete mít. Ta je navíc doplněna o repelentní efekt před klíšťaty, kterým zdaleka nedisponují všechny antiparazitární přípravky. Repelentní efekt obojku Foresto působí tak, že odpuzuje a hubí, tedy parazité, kteří se dostanou do styku s ošetřeným zvířetem začnou mít pocit horkých nohou, jsou paralyzováni a zároveň zahynou bez toho, aby se museli zahryznout do jeho kůže. Zamezí se tak možnému přenosu choroby z parazita na zvíře. Kromě ochrany před parazity zajistí obojky Foresto i další ochranu.

Pokud potřebujete, Foresto obojek se dá zkrátit do potřebné velikosti, ale u štěňat myslete dopředu na to, že roste, takže Foresto nezkracujte, jako byste to udělali už u dospělého psa. Pravidelně, jak pejsek roste, obojek povolujte a také kontrolujte hmotnost pejska – nad 8kg váhy už by měl mít větší velikost repelentního obojku. Není třeba se bát předávkování – tento „chytrý“ obojek poskytuje právě tolik účinné látky, kolik je potřeba.

Myslete na své kočky a psy a podívejte se na videa, která vám chceme doporučit!


Ve videu se dozvíte, jak chránit vaše mazlíčky před blechami a klíšťaty pomocí obojku Foresto. Další informace naleznete na www.foresto.cz 

Náš tip pro chovatele:

Pozor ať vám neunikne! Zapojte se do aktuální soutěže s Foresto a vyhrajte krásné ceny!

Zkuste své štěstí a třeba udělá výhra radost vám nebo vašemu čtyřnohému chlupatému kamarádovi.

Se značkou Foresto můžete v soutěži získat osobní automobil MINI Cooper Countryman, což je hlavní výhra.

Také se každý den hraje o voucher v hodnotě 6 000 Kč na víkendový pobyt od společnosti Čedok a.s.

Tak se zapojte, třeba vyhrajete právě vy!

Soutěž s Foresto trvá od 1. 3. do 30. 4. 2020 a podrobná pravidla najdete na www.soutezforesto.cz

foresto.jpg

Reklama