Prostřednictvím očí vnímáme okolní svět, orientujeme se, zvládáme každodenní rutinu. Zrak je smysl, který umožňuje živočichům vnímat světlo, různé barvy, tvary. Pro člověka je to smysl nejdůležitější, asi 80% všech informací vnímáme zrakem. Zaslouží si tedy velkou pozornost a péči.

Ostrovidky

Zvýšenou pozornost ochraně našich očí bychom měli věnovat také za slunečného počasí. Před sluncem je pomohou ochránit nejen sluneční brýle zakoupené v optice, ale i naše tzv. „vnitřní sluneční brýle“ - karotenoidní pigmenty lutein a zeaxantin. Jsou obsaženy v sítnici a jejich funkcí je  pohlcování modré části Ostrovidkysvětelného spektra. Tyto karotenoidy jsou pro náš zrak velmi důležité. Karotenoidy absorbují, podobně jako ochranný světelný filtr, ultrafialové záření a pomáhají tak chránit citlivou buněčnou strukturu před oxidačními změnami. Čím je koncentrace pigmentů v buňkách sítnice vyšší, tím je i lepší její ochrana. Koncentrace karotenoidů v oku s přibývajícím věkem klesá, a proto je důležité je doplňovat. Nacházejí se například v mrkvi, brokolici, zelí, listovém salátu, kukuřici, zelených fazolkách, čerstvém špenátu a rajčatech. Známy jsou i blahodárné účinky některých rostlinných extraktů na náš zrak. V tradiční lidové medicíně jsou často používány například borůvky nebo světlík lékařský.

Ostrovidky

Potravu nepotřebujeme pouze proto, abychom byli sytí, ale především jako zdroje dostatečných výživných látek pro náš organismus. Množství a složení potravy rozhoduje nejen o tom, zda budeme štíhlí nebo silní, ale má také zásadní vliv na naše zdraví. V západním světě sice lidé netrpí podvýživou z nedostatku jídla, avšak nedostatkem tělu prospěšných látek ano.

Ostrovidky

Ne všichni jsme však ochotní začlenit do jídelníčku dostatečné množství takových potravin. „Všechny tyto látky mohou být v různých poměrech a zastoupení obsaženy právě v potravinových doplňcích, jejichž užíváním docílíte optimální výživy oka,“ vysvětluje MUDr. Stanislav Červenka.

Ostrovidky

Tip:

Nezanedbávejte preventivní prohlídky u očního lékaře, cvičte oční cviky, příliš oči nepřetěžujte, konzumujte vyváženou stravu a užívejte vhodné výživové doplňky.

Ostrovidky

Společnost Noventis myslí na Vás i Váš zrak. Doplněk stravy Ostrovidky Neo obsahuje karotenoidy lutein i zeaxantin, rostlinné extrakty, antioxidační vitamíny a minerály a také Vitamín A a zinek, které přispívají k udržení dobrého zraku. Balení obsahuje 30 kapslí + 15 navíc. Tato oční kúra je k dostání v lékárnách nebo na e-shopu za cenu 163 Kč.

Více informací o produktech pro zrak najdete na www.noventis.cz.

Reklama