Oko - každý den nám zprostředkovává nespočetně vjemů, jak ale opravdu funguje, tuší jen málokdo z nás. Slyšeli jste už o slově „makula“? Říká se jí také „žlutá skvrna“ a jedná se o centrální část sítnice. Díky ní vidíme ostře, můžeme řídit auto, rozeznávat obličeje nebo číst. Právě v makule jsou obsaženy látky lutein a zeaxanthin, které působí jako „vnitřní sluneční brýle“.

Lutein a zeaxanthin chrání sítnici před negativními vlivy okolního prostředí – před poškozením vlivem UV záření ze slunce, počítačů a televizorů. Zároveň působí jako účinné antioxidanty – vychytávají a zneškodňují volné radikály poškozující sítnici.

www.visilut.cz

Množství luteinu a zeaxanthinu v oku se však společně s věkem a dalšími negativními vlivy snižuje. Tímto častým problémem jsou tak ohroženi lidé starší padesáti let, kuřáci, ženy po menopauze, lidé vystavení vlivům znečištěného životního prostředí a ti, kteří mají ve stravě nízký podíl zeleniny. V počátku tohoto onemocnění nastává pomalý úbytek vidění a časem může docházet až výpadkům zorného pole.

Prevence proti takové postupné ztrátě zraku naštěstí existuje. Doplněk stravy Visilut přináší komplexní program www.visilut.czpéče o oči. Mimo již zmiňovaného luteinu a zeaxanthinu obsahuje také Omega-3 nenasycené mastné kyseliny, Aescin a rovněž vitamin E.

Aescin má protizánětlivé účinky, zvyšuje pružnost cévních těl jak v oku, tak v celém organismu a potlačuje také tvorbu otoků. Vitamin E je pro změnu nejdůležitější antioxidant v těle. Chrání buňky před oxidačním stresem a účinky volných radikálů. Tím pomáhá zpomalovat stárnutí a prokazatelně působí i jako prevence proti nádorovému bujení.

Visilut pořídíte v lékárnách v balení 30 kapslí od 199 Kč nebo 60 kapslí od 326 Kč.

Pro více informací navštivte www.visilut.cz

 

 

 

Reklama