Vnitřní i vnější parazité psů a koček jsou nepříjemným problémem, který se týká každého zvířete, respektive jeho chovatele. Češi jsou známí svou náklonností k chovatelství a určitě i mnohé z vás mají doma pejska, kočičku a nebo obojí. Chráníte své mazlíčky? A jak?

pejsci

Z nedávného průzkumu vyplynulo, že 84 % majitelů psů a koček má povědomí o tom, že se některá onemocnění mohou přenášet ze zvířat na člověka.I proto je důležité domácí mazlíčky před parazity chránit, přičemž záleží i na výběru vhodného přípravku.

foto

Foto: animalhealth.bayer.cz

Dle průzkumu mezi chovateli by 94 % z nich zvolilo repelentní přípravek, tzn., že parazit se nemusí přisát, aby zahynul. A 88 % domácností by změnilo nakupovaný produkt ve prospěch produktu repelentního.

nejznámější

Jedinou správnou a účinnou prevencí je správné použití antiparazitik. Zde se nabízejí dvě doporučovaná řešení. Jednou možností je použití obojků s dlouhodobou účinností, např. Foresto pro psy a kočky. Tento obojek zabíjí klíšťata a hubí blechy až po dobu 8 měsíců. Druhou možností je pravidelná aplikace spot-on přípravku -roztok na kůži, např. pipety Advantix, která je určena pouze pro psy (pro kočky je toxická). Advantix zajišťuje účinnou ochranu před klíšťaty, blechami, komáry a dalšími parazity po dobu jednoho měsíce. Pak je nutné jeho aplikaci pravidelně opakovat každý měsíc. Oba preparáty vykazují kromě antiparazitárního účinku také repelentní účinek. Přípravky tedy klíšťata zabíjejí ještě před tím, než se stihnou přisát a nedojde tak k přenosu některého z nebezpečných onemocnění,“ shrnuje možnosti prevence s repelentním účinkem MVDr. Radek Protiva z plzeňské ordinace RPVET. 

JAK SVÉ MAZLÍČKY, VLASTNĚ I SEBE, CHRÁNÍTE VY?

Reklama