Milá Meryl,

ani nevíš, jak jsi mi tím víkendovým tématem padla do noty. Zlozvyky mého muže mi totiž strašně jdou na nervy a jsou tak nechutné, že se o tom stydím s někým mluvit. A tak využívám tvé nabídky a rozhodla jsem se, že se z toho zkusím vypsat. A protože jsem toho fakt plná, servítky si rozhodně brát nebudu.

Můj manžel je v podstatě hodný člověk. Takovej flegmatickej kliďas. Kámošky si třeba stěžují na ty svoje, jak je buzerují kvůli nepořádku atd., ale to není můj případ.

Mému manželovi jsou věci, jakými jsou pořádek či nepořádek, úplně jedno. Nechává ho to naprosto chladným. Nesekýruje, nebuzeruje, k jídlu sní, co dostane, včetně třeba chleba s paštikou k večeři.

Čím mě ale naprosto odrovnává a z čeho šílím, je to, že se chová doslova jako prase.

S prominutím prdí kdykoli, klidně i u jídla, krká, mlaská, frká nosem. Je to nechutný. Mockrát jsem se snažila mu říct, jak je mi to nepříjemný, ale on říká, že kde jinde by si měl ulevit, když ne doma, ve svém soukromí. Vůbec nechápe, že se mi tím zprotivuje.

Ach jo. Mám ho ráda, ale někdy fakt přemýšlím, že se kvůli tomuhle jeho chování s ním rozvedu. Máme dva syny a ti už to začínají dělat po něm, a já nevím, jak jim mám vysvětlit, že se to nedělá, když u tatínka to vidí.

No, já vím, že mi s tím asi nikdo nepomůže, ale aspoň jsem si částečně ulevila.

Januna

 

Milá Januno,
to, co popisuješ, mi jako prkotina opravdu nepřipadá. Podle mě jsou jisté hranice slušnosti, které by měli lidé dodržovat i v soukromí. Asi ti opravdu poradit nedokážu. Napadají mě jen dvě možnosti:

  1. Dát mu nůž na krk – jestli si chceš ulevovat jako to boží hovádko, tak si posluž, ale beze mne.
  2. Zahájit “obranný útok” ve formě vlastního ulevování si a tím mu natvrdo předvést nechutnost jeho chování. Ovšem chápu, že tato možnost by asi pro drtivou většinu žen byla krajně nepřijatelná.

Takže ti alespoň přeji, aby tvůj manžel v brzké době co nejdřív dospěl. A než se tak stane, tak hodně trpělivosti.

A samozřejmě si i dnes hlídejte Novinky, naše ženské víkendové klábosení pokračuje i v neděli....

Hezkou neděli všem přeje víkendová editorka