Čtenářka Enka1 nám poslala svou úvahu na téma: pomsta bude sladká. A spřádá kruťárny, které nakonec nerealizuje. Respektive si je vybíjí. Díky Vám Enko1 za milý příspěvek.

Pomsta a sladká? To je tedy pojem. Všichni tu už asi vědí, že nejlepší sladkost je pro mě uherák, ale pomstou si chuť salámoviny nechci nechat vzít.

Ještě na SŠ jsem viděla film „ Bestie musí zemřít“. Zapůsobil na mě tak, že jsem ho toužila vidět ještě nejméně jedenkrát. Jeho průběh, idea i závěr zřejmě dotvořil mé nahlížení  na pomstu. Po dalších 40 let se mi jej nepodařilo najít v programech kin ani TV, nikomu ze známých nic nepřipomínal, jakoby zmizel. V tom, třeba to redakce tématem přivolala, toto pondělí v programu ČT2 v rámci cyklu Velikáni filmu, na mě snad dokonce křičel.

Konečně jsem zas neusnula  u TV, ten film plně postihuje mé pocity a úvahy o fenoménu pomsta.

Jinak se mstím se ráda - v Člověče nezlob se, v Dostizích, v karetních i jiných hrách, tam je pomsta přímo uheráková = slintám, hopsám, tleskám....

V reálném žití už mám pochybnosti. Spřádám kruťárny (tady má fantazie jede naplno), ale nedokonám. Prostě netuším, jestli by mi uskutečnění pomsty přineslo opravdové uspokojení.
 
P.S. Ale choutky mám někdy obrovské. Řeším je při sekání polen na špalku. Místo polena si představím něčí údy včetně hlavy - to vám je za chvíli taková hromada dříví
 
enka1
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma je:

Pomsta bude (byla) sladká!

  • Ublížil vám někdy někdo a vy jste mu to vrátila?
  • Plánujte nějakou pomstu?
  • Potřebujete se sladkou pomstou poradit?
  • Jaký to byl pocit? Dobrý, nebo špatný?
  • Litujete nějaké pomsty?
  • Nebo vám je msta cizí?
  • Věříte, že se vám msta, může vymstít?

Vše směřujte na

redakce@zena-in.cz

A jedna z vás získá úžasně dobrou bonboniéru ve tvaru srdce s pralinkami s náplní nugátovou a oříšky od Milky.

cokolada milka

Reklama