Chorvatsko po roce velkých problémů konečně ruší od 1. dubna 2009 povinnost vybavovat nezletilé osoby (občany ČR) při cestách do Chorvatska notářsky ověřeným písemným souhlasem jejich zákonných zástupců (rodičů), pakliže necestují v jejich doprovodu.

Po roce tak konečně odpadlo nařízení, které omezovalo statisíce českých turistů!

Oddechnou si tak rodiče desetitisíců českých dětí, které bez nich jedou do Chorvatska s příbuznými, kamarády nebo například se školou či sportovním oddílem.

Chorvatský Parlament letos 13. března konečně schválil novelu cizineckého zákona, který zrušil tuto jen rok starou povinnost, která vzbudila obrovskou vlnu nevole nejen v České republice, ale i v sousedním Německu a Rakousku.

Chorvatsko

Od této středy se tak ruší povinnost nezletilým osobám překračujícím chorvatskou státní hranici bez doprovodu zákonného zástupce předložit při vstupu nebo výstupu notářsky ověřený písemný souhlas zákonného zástupce s cestou nezletilého.

Chorvatsko

Podle Tomio Okamury – člena prezidia a mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur –navštívilo loni Chorvatsko 623 tisíc českých turistů. Stalo se tak nejpopulárnější českou zahraniční destinací.