Jadranské pobřeží učarovalo našim turistům. Řada z nás se sem s láskou vrací, krásné a teplé moře je jistota dovolené, na kterou se tak těšíme. Pokud ale patříte mezi ty, kteří rádi poznávají zemi, kterou navštívíte, máme pro vás několik zajímavých tipů na nádherná města, která stojí za to v rámci cesty navštívit.

Máte rádi památky, historická místa nebo jen toulky úzkými uličkami a nákupy v malých útulných krámcích? Večerní pohodu v místní restauraci spojenou s ochutnávkou specialit? Pak se pojďte inspirovat naší nabídkou! Máme pro vás také tipy na kvalitní ubytování od cestovní kanceláře ITS Billa Travel.

Šibenik

Pokud hledáte takové místo jako je staré město s bludištěm, spoustou malebných úzkých uliček, kamenné schůdky, kostelíky a zvonice, malá náměstí, pak si vyberte Šibenik.  Šibenická katedrála sv. Jakuba (Sveti Jakov) byla v r. 2000 zapsána do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Jsou tu i další nádherné památky. S otevřeným mořem je město spojeno úzkým a hlubokým průlivem sv. Antonína (Kanal sveti Ante), kde střežila přístup do města pevnost sv. Mikuláše (tvrdjava sveti Nikola) na ostrůvku Ljuljevac.

ITS Billa Travel

Historie města sahá až do 11. století, což je projevuje na stylu a architektuře staré části města. Staré město se prolíná s moderním životem. V početných barech, kavárnách a restauracích si můžete vybrat z nabídky chorvatských specialit, nebo můžete jen tak procházet úzkými uličkami a nakupovat v mnoha obchodech se suvenýry.

Náš tip: cestovní kancelář ITS BILLA TRAVEL nabízí v Šibeniku ubytování s garancí nejnižší ceny na českém trhu, a to v komfortním 4hvězdičkovém resortu Solaris Beach Resort vhodném zejména pro rodiny s dětmi. Součástí resortu jsou hotely Jure, Niko a Andrija.

Podgora

Idylické rybářské městečko Podgora leží uprostřed borovicových lesů, ovocných plantáží a olivových hájů. Oblíbené, známé a velmi rušné přímořské letovisko leží asi 10 km jižně od města Makarska, pod nejvyšší horou pohoří Biokovo, Sv. Jure (1762 m n.m.). Město omývá pláž s velice jemným štěrkem a průzračnou vodou, která má jen mírný sklon (což ocení rodiny s dětmi). Pokud milujete večerní procházky, na pobřežní promenádě najdete restaurace s rozsáhlou nabídkou tradičních jídel i příjemné vinárny.

ITS Billa Travel

Průzračně čisté, bílými oblázky jasně prosvětlené moře, romantické kavárničky ukryté do stínu staletých palem a v pozadí příkře se zvedající ostré štíty hor - to vše vytváří úchvatnou přírodní scenérii a řadí Podgoru k nejhezčím místům na Jadranu.

Náš tip: ITS BILLA TRAVEL nabízí v Podgoře několik možností ubytování. Doporučujeme hotely Podgorka, Mediteran či Minerva.

Starigrad, ostrov Hvar

Ostrov Hvar je čtvrtý největší jadranský ostrov a je mezi návštěvníky Jadranu velmi oblíbený. Jeho délka je  necelých 70 kilometrů. O tomto středodalmatském „levandulovém“ ostrově se traduje, že je nejslunnějším v Chorvatsku. Je tu spousta krásných přímořských městeček, my bychom vám chtěli doporučit město Starigrad s unikátním domem spisovatele Petra Hektoroviče i archeologickým muzeem.

ITS Billa Travel

Stari Grad je nevelké město, pro svou krásu patří k nejnavštěvovanějším hvarským letoviskům. StariGrad je historicky nejvýznamnější město ostrova, mimořádnou hodnotu mají jeho historické památky a starobylý ráz jeho městského centra.

Slouží jako hlavní trajektový přístav ostrova. Kolem zálivu vede pobřežní promenáda s lavičkami, kterou lze dojít od hotelového komplexu na severozápadním okraji městečka až k trajektovému přístavišti na protějším břehu. Pro koho je cesta od hotelu do středu města příliš dlouhá, může použít pravidelné lodní taxi.

Náš tip: ITS BILLA TRAVEL nabízí v  této oblasti ubytování s plnou penzí v hotelu Lavanda, nebo s polopenzí přímo na pláži hotel Arkada.

Orebič

Na jižním břehu poloostrova Pelješac leží přístavní město Orebič (dřívějším názvem Trstenica), oblíbené a známé letovisko. Díky své poloze hrálo kdysi významnou roli jako důležitý námořní dopravní uzel. Pří vykopávkách byly odkryty důkazy svědčící o někdejším římském osídlení. Mořeplavba přinášela blahobyt obyvatelstvu. Výstavné domy někdejších bohatých lodních kapitánů, kteří se tu po desetiletí usazovali na odpočinek, dodávají Orebiči specifický ráz. V jednom z nich, v domě Fiskovićů, je muzejní sbírka. Je zde také mnoho církevních památek. Pokud rádi nakupujete, najdete tady nabídku útulných obchůdků s potravinami nebo s oděvy, se suvenýry.
Dominantou Orebiče je nejvyšší hora ostrova Sveti Ilija, jehož mohutná skalní stěna se tyčí do výšky (961 m).  Výhled z vrcholu nabízí nádherou podívanou na celý jižní Jadran.

ITS Billa Travel

Orebič leží na jihozápadě poloostrova Pelješac naproti městu Korčula, od kterého jej odděluje Pelješacký kanál a se kterým je spojen pravidelnou trajektovou dopravou – můžete ji využít pro možný výlet na Korčulu.

ITS Billa Travel

Náš tip: V Orebiči nabízí ITS BILLA TRAVEL ubytování v hotelech Bellevue, Orsan, Villa Julija nebo ve 4hvezdičkovém Grand Hotelu Orebič.

Reklama