Většině věcí v životě se dá více či méně předejít. Nejinak je tomu u péče o pleť. Kruhy pod očima, šedý odstín pleti, uhřík - to všechno můžete hodit za hlavu, pokud budete dodržovat jednoduchý režim a vyvarujete se několika maličkostí.

1. STRES Kosmetičtí odborníci zjistili, že stres je téměř vrahem krásy. Žijeme-li ve stresu, nabourává se tím metabolismus celého těla, potažmo tedy vyživování pokožky. Ze stresu člověk buď vůbec nejí a nebo naopak jí, ale špatně. Čokoládu používá jako "antidepresivum" mnoho lidí. Látky obsažené v čokoládě jsou sice nesmírně chutné, ale na blaho vaší pleti tedy rozhodně nemyslí.
2. USMÍVEJTE SE Mějte radost z práce, mějte radost z jídla, mějte radost prostě ze všeho. Jste li spokojená a šťastná, v těle se namísto škodlivých látek uvolňují endorfiny. Kromě toho, máte-li radost, usmíváte se - a to sluší každé ženě.
3. OMEZTE KOUŘENÍ Cigareta vás ke krásné pleti nedovede. Kouř (ať už v těle, nebo v ovzduší) způsobuje zanášení pórů v kůži. Ucpané póry se pak snadno zanítí a vznikne nepěkný uhřík. Potahování kouře z cigarety má kromě nepopiratelných škodlivých účinků na váš organizmus další důsledek, a tím jsou jemné vrásky kolem úst. Ženy, které kouří většinu svého života, mají ve vyšším věku kolem rtů malé vrásky od neustálého špulení rtů.
4. JEDEN DEN BEZ MAKE-UPU Nechejte alespoň jeden den v týdnu svou pleť dýchat. Pokud si nedokážete představit, že byste se u vás v kanceláři zjevila bez make-upu, využijte víkend. Pleť ráno pořádně vyčistěte pleťovou vodou a naneste jen jemný denní krém. Večer pleť znovu otřete pleťovou vodou, zbavíte se tak nečistot, které se ve vaší pokožce i tak usazují ze vzduchu. 5. PIJTE Je jedno, jestli je horké léto nebo krutá zima. Odborníci tvrdí, že člověk má vypít dva litry tekutin denně. Nejde jen o hydrataci celého organizmu, ale také o pleť. Správně zavodněná pokožka zamezuje mnoha problémům. Zvlhčujte ji zvenku i zevnitř. Hydratační krémy dostanete určitě i u vaší oblíbené značky. Nezapomínejte, že v zimě je zapotřebí být opatrná. Částečky vody obsažené v hydratačních krémech mohou v pokožce při krutých mrazech zmrznout a způsobit tak malé prasklinky.
6. SPĚTE SLADCE Spěte nejméně 8 hodin. Potřeba spánku je u každého jiná, ale u všech platí, že není nad to vyspat se do růžova. Jste-li řádně odpočatá, je s vámi odpočatá i vaše pleť. Kromě toho, pořádným spánkem nedáte šanci kruhům pod očima. Všichni dobře víme, jak špatně se dají zamaskovat :) Takže dobrou noc....