Toužíte udržet si zdravou hladinu cholesterolu? Máme pro vás tip, jak na to. Nechte se inspirovat!

Cholesterol patří mezi známé strašáky dnešní doby a jeho množství se vyplatí hlídat. Zatímco příznivý cholesterol HDL nám prospívá, „zlý“ LDL cholesterol zvyšuje riziko onemocnění srdce a cév. Lidem s vysokou hladinou LDL cholesterolu pak hrozí ateroskleróza, srdeční infarkt či mozková mrtvice. Jeho množství ovlivňuje hned několik faktorů, například rodinné zatížení, kouření a pití alkoholu, věk a celkový zdravotní stav.

Vyvážený jídelníček a pohyb

Největší zásluhu na udržování zdravé hladiny cholesterolu má genetická dispozice, dostatek pohybu a zdravá, vyvážená strava. V rámci pestrého stravování je vhodné udržovat příjem rostlinných a živočišných tuků v poměru 2 díly rostlinných a 1 díl živočišných tuků. Neznamená to však, že bychom měli žít zcela bez cholesterolu, ten patří k základním stavebním kamenům našeho těla. Je ale nutné hlídat jeho zdravou míru, kterou v Česku bohužel obecně překračujeme.

Dopřejte si každé ráno zdravou a chutnou snídani

Patříte k lidem, kteří již preferují vyvážený životní styl? Dobře víte, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, a proto si ji dopřáváte každé ráno? Právě pro vás Nestlé připravilo příjemnou novinku, cereálie CHEERIOS Oats. Křupavé lupínky s obsahem celozrnných ovesných vloček, namíchané s lahodnými kroužky CHEERIOS. Nejen, že vám zachutnají, ale uděláte s nimi navíc něco pro své srdce a cévy. Obsahují totiž beta glukany, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu.

Podívejte se na naše video:

 

Nezapomeňte!

  • Denní konzumace 3 g ovesných beta glukanů přispívá ke snížení hodnoty cholesterolu v krvi.
  • Vysoký obsah cholesterolu v krvi je rizikovým faktorem při vzniku koronárních onemocnění.
  • Existuje více rizikových faktorů a změna jednoho z nich může a nemusí mít příznivý účinek.
  • Je nutné pamatovat na důležitost zdravého životního stylu a vyvážené stravy.

 

Proč jsou beta glukany důležité pro zdraví?

Beta glukany jsou vlastně rozpustná vláknina, která se přirozeně vyskytuje v některých potravinách. V zažívacím ústrojí absorbuje vodu a vytváří hmotu podobnou gelu, která snižuje vstřebávání cholesterolu v tenkém střevě a díky tomu dochází ke snížení cholesterolu v krvi přirozenou cestou. Vaše snídaně tak může být rychlá, chutná a při vhodné skladbě i prospěšná vašemu zdraví.

cerealie

 

Chcete nové CHEERIOS OATS vyzkoušet?

Zapojte se do soutěže, kterou najdete na www.plusprovas.cz.

Reklama