Ty už jdeš zase na pivo? Tak tuto větu občas slyší každý třetí chlap. Přesto se většina domácností v názorech na mužovo chození na pivo shoduje. Až pro sedmapadesát procent dotazovaných žen je v pořádku, když si jejich partner zajde jednou týdně na pivo. A téměř stejné procento mužů chodí „na jedno“ právě maximálně jednou týdně.

„Pozitivně nás překvapilo zejména to, že se dvojice na četnosti chození na pivo dokáže ve většině případů shodnout, a to ke spokojenosti obou stran,“ komentuje okolnosti vzniku průzkumu Mirek Peichl, manažer značky Gambrinus, která dlouhodobě sleduje a podporuje českou pivní kulturu a její jednotlivé prvky.

pivo

Jednou týdně vyhovuje ženám nejvíce

Obecně ve vztazích, ve kterých chodí muž na pivo, žije 91 % spokojených zadaných respondentek. A celá polovina spokojených žen má doma muže, o kterém prohlašuje, že ten jejich chodí na pivo jednou nebo dvakrátdo týdne. Nepotvrdily se tak původní obavy, že pro ženy bude mužovo chození na pivo problém. „Ono je to logické. Pokud pomineme fakt, že muž příliš závislý na vztahu a na partnerce se paradoxně pro opačné pohlaví stává nepřitažlivým, jde také o udržování sociálních vztahů,“ komentuje zjištění průzkumu psycholog a specialista na partnerské vztahy PhDr. Petr Šmolka.

A to jedůležitější, než by se mohlo zdát. Naše spokojenost nestojí pouze na jednom opěrném bodu, ale předpokládá tři pevné pilíře, tedy dobrou práci, fungující rodinu a smysluplný volný čas, do kterého právě spadá i udržování sociálních vazeb. „Pokud je jakýkoli z těchto pilířů zanedbáván, zaděláváme si na problémy,“ poukazuje Šmolka.

Češky jsou tolerantní, ale brblají

Drtivé většině žen (87 %) nevadí, když si muž zajde na pivo jednou nebo dvakrát týdně. Zároveň ale průzkum poukázal na to, že se každý třetí muž občas setká s výhradami partnerky. Důležité ale je, že největší skupina žen (59 %) tento český obyčej toleruje a nemá k němu větších výhrad a to i v případě, že nejsou ve vztahu spokojené.

Když je piva moc, vztahům to neprospívá

Výsledky průzkumu také varují předpříliš častým chozením na pivo. To podle nich vztahu neprospívá. Téměř pětinažen nespokojených ve vztahu uvádí, že jejich partner chodí na pivo tři a vícekrát do týdne.Kdy už se tedy návštěva hospody kříží se spokojeným partnerstvím? „Nejde jen o četnost, ale také o další okolnosti mužových návštěv restauračních zařízení. Například v jakém stavu se vrací domů. V každém případě spolu pár o tématu musí komunikovat a snažit se domluvit, aniž by padaly zákazy nebo svolení,“ upozorňuje Šmolka a dodává: „Pomyslným vrcholem partnerské diplomacie je pak stav, kdy si muž tu a tam zajde „na jedno“ i se svou ženou.“

Zdroj: tisková zpráva

Reklama