Pro některé z nás je líčení téměř každodenní rutinou. Nedokážeme si představit, že bychom vyšly ven tak, jak nás ten nahoře stvořil. Je to škoda. Není totiž nad přirozenou krásu. I bez nánosu líčidel můžeme být okouzlující. A jak to udělat, abychom i bez make-upu dobře vypadaly?

Pleť čistěte ráno i večer

  • Ano, je to neustále ta samá písnička, ale tento krok je zkrátka neodmyslitelný. „Pouze dokonale vyčištěná pleť může během spánku nerušeně regenerovat, dostatečně „dýchat“ a také vstřebávat pečující přípravky. Pokud se pečující přípravky nanášejí na pokožku bez předchozího vyčištění, účinné látky se nedostávají k povrchu kůže, nevstřebávají se a pleť se „dusí“. Pleť je pak unavená, zašedlá a ztrácí kondici. Naopak čistá pleť dobře regeneruje a maximálně využívá aktivní látky z kosmetiky, což se pak projeví na jejím vzhledu i bez make-upu, říká k odličování Hana Modrá, odborná kosmetická konzultantka značky NIVEA.

Tajemství ledových kostek

  • Po probuzení si kostkou ledu projíždějte po obličeji. Zmizí otoky, krev se rozproudí a vy tak dostanete do tváří zdravou barvičku.

Dopřávejte pokožce masáž

  • Krémy či séra vmasírujte do kůže krouživými pohyby a poťukáváním prstů. Nebojte se při tom lehce přitlačit.

Nezapomínejte na peeling

  • Jednou týdně zbavte pokožku odumřelých buněk, které na kráse nepřidávají. K tomu vám poslouží jemný peeling na obličej.

Vybírejte si vhodné kosmetické přípravky

  • Nejde jen o typ pleti, ale i o věk. Mladá pokožka potřebuje hlavně hydrataci. Stárnoucí naopak ocení krémy s vyšším obsahem výživných látek a určitě také omlazující pečující séra.

kosme

Použijte správný podklad

  • Místo hutných silně krycích make-upů, které z vás udělají spíše figurínu, použijte BB nebo CC krémy. Ty obsahují pigmenty a speciální světlo odrážejících částečky umí zamaskovat vrásky a kruhy pod očima. Pleť má navíc sjednocenou barvu.

Rozjasněte ty správné partie

  • V tomto případě jsou ideální rozjasňovače v tyčince či tekuté. Lehce přetřete lícní kosti až ke spánkům. Pleť bude vypadat ihned lépe.

Zvýrazněte rty

  • Nemusí se jednat o výrazné rtěnky v křiklavých barvách. Úplně postačí lehké tónovací balzámy na rty, které o rty pečují, a přitom je zkrášlí jemným leskem.

Usmívejte se!

  • To nejdůležitější nakonec. Úsměv je na nás ta vůbec nejhezčí věc a nahradí celou kosmetickou taštičku. Hlavně, pravá krása začíná uvnitř nás.

Čtěte také:

Reklama