630c84627e469seznam.jpg

Foto: Shutterstock

Někteří lidé v sobě zkrátka nemají vnitřní hodiny, které by je hlídaly, aby všude chodili včas. Patříte k nim? Podle anglické knihy Late!: A Timebender’s Guide to Why We Are Late and How We Can Change máte díky tomu předpoklad být úspěšný člověk, který je ještě navíc kreativní. Lidé, kteří mají neustále zpoždění, žijí v menším stresu, což má zdravotní přínos. Také vidí věci v širším měřítku, což vede k úspěchu.

Ti, co chodí pozdě, jsou optimističtější a úspěšnější
Chodíte pozdě? Pravděpodobně jste výkonnější nebo k tomu máte předpoklad, protože máte nadhled a myslíte si, že toho zvládnete co nejvíc. Sice se zpožděním, ale zvládnete.

Lidé, kteří chodí pozdě, vidí svět optimisticky a někdy přemýšlí nereálně, což ovlivňuje to, jak vnímají čas. Věří, že si stihnou zaběhat, nakoupit a odvézt děti do školy za opravdu krátký čas. 

Jsou nadšenější a dokáží dělat více věcí najednou
Neorganizovanost a nedisciplinovanost patří mezi jejich slabé stránky. Hravost, kreativita a nadšení mezi silné.
Tito lidé toho zvládají dělat hodně najednou (tzv. multitasking) a zbytečně se nestresují tím, zda to stihnou nebo ne. Nechávají tomu volný průběh.

Podle článku v Simply Psychology existují dva typy osobností - A a B. Lidé s označením A jsou soutěživí a netrpěliví. Osobnosti B, které jsou ve středu naší pozornosti, jsou uvolnění a kreativní. Zároveň vnímají čas jako delší, a to je důvod, proč chodí pozdě. Jsou často tak moc zabraní do práce, že nevnímají, jak čas běží.

Místo přemýšlení nad tím, kolik je hodin, věnují své myšlenky a pozornost užitečnějším činnostem. Nevýhodou je, že se někteří lidé s opozdilci nedokáží smířit a netolerují příchod ani o 5 minut později.

Možná nyní budete na osoby chodící pozdě koukat jinak, protože víte, jaký je ten pravý důvod. Nedělají to schválně a jejich přednosti jsou jinde.

Zdroj: autorka článku, thetab, nypost, kniha Late!: A Timebender’s Guide to Why We Are Late and How We Can Change

Čtěte také:

Reklama