Můžeš popsat, jak jste se s partnerem seznámili?
Seznámili jsme se přes jeden tah prstu na Tinderu do prava a vzájemný match. (smích)

Líbil se ti hned jeho profil?
Nelíbil, přišel mi spíš zajímavý, ale nic jsem od toho nečekala. Když pak přišel na první rande, tak stejně vypadal jinak a já ho ani nepoznala. Ani jsem si nevšimla, že mi napsal. Až ve škole mi řekla spolužačka, že mi na Tinderu psal její kamarád, tak ať mu odepíšu. Hned v tramvaji jsem si ho našla a za týden jsme šli na první rande. Takže jsem se vlastně seznámili přes můj nezájem a jeho iniciativu.

Myslíš, že byste se mohli potkat, i kdybyste se nepoznali přes Tinder?
Myslíme si, že jsme se i někdy potkali, protože je ze stejného maloměsta, do kterého jsem v pubertě jezdila za spolužačkou ze střední školy, akorát jsme se každý bavili s jinou partou lidí. Ale v tu dobu, co jsme se koukali na fotky, bychom se sobě stejně nelíbili a on měl holku.

Jak dlouho jste spolu?
Je to trochu složitější, nejdříve jsme spolu chodili půl roku. Pak jsem se s ním rozešla, protože jsem si myslela, že k němu nic necítím, jenom mě štve a říkala jsem si, že chodit s někým je hrozně svazující. Byl můj první vážný vztah, takže jsem nebyla zvyklá na to, že by někdo se mnou chtěl trávit svůj volný čas a já neměla čas jenom na to, co chci já. Po tři čtvrtě roce, co jsem se vídala s jiným klukem, ale zároveň i s ním mi řekl, že už mě nechce vídat. V tu chvíli jsem si uvědomila, že mi je s ním dobře a nechci ho ztratit.

Měla si přes Tinder před tím nějaké rande?
Kdysi dávno, když nebyl Tinder ještě u nás moc populární. Chtěla jsem to zkusit, takže jsem šla na rande s prvním klukem, který si se mnou nějakou dobu psal. Ze začátku to bylo dobré. Jedno pivo na seznámení, tlachání, co kdo dělá. Pak se rozkoukal a byl otravný, vlezlý, nebavil mě jeho humor a opadlo i prví okouzlení. Neměla jsem v tu dobu odvahu mu říci, že odcházím, tak jsem tam s ním seděla, dokud jsem nebyla podnapilá a už jsem fakt musela jít. Naivně jsem si myslela, že nastoupím do tramvaje a odjedu, ale on se rozhodl, že mě doprovodí až domu. Chtěl být gentleman, tak mě doprovázel, ale mně přišel vlezlý. I když jsem mu řekla, ať vystoupí, tak nevystoupil. Pak jsem Tinder smazala a zaškatulkovala ho jako aplikaci, kde jsou zoufalí podivíni.

Jaký byl důvod toho, že si hledala vztah na Tinderu?
Popravdě, já jsem si po té první zkušenosti ani na Tinderu vztah nehledala. Zabíjela jsem tím čas na přednáškách a používala ho na procvičování angličtiny. Ale dnes to vidím jinak a nebála bych se ho založit za účelem seznámení.

Zdroj fotografií: Kiki


Jaké jsou tedy nevýhody takového seznamování?
Nevýhoda je, že fotky lžou a člověk chce zaujmout a ukázat se logicky v lepším světle. Vybere fotky, na kterých je nejhubenější, nejupravenější, fotky z dovolené, aby vypadal, že není nudný pecivál. Zato když se seznámíte např. přes kamarády, tak víte, do čeho jdete, oni vám o něm řeknou nějaké informace, takže to potom už není zase tak cizí člověk a nemůže na vás tolik hrát tuhle hru na dokonalého.

Jaký máš názor na to, že lidé v Čechách berou Tinder spíše na jednorázový sex?
Já si myslím, že je to takový mýtus seznamování přes Tinder, který plyne z toho, že lidem stále přijde trapný a zoufalý se takhle seznamovat. Ale ruku na srdce, kde jinde se seznámit. Neznám moc holek, co by je jich životní láska oslovila třeba v tramvaji. A záleží na každém, co tam hledá. Myslím si, že když někdo bude hledat seznámení, tak ho najde, kdo bude hledat povyražení taky si přijde na své.

Máš kolem sebe ještě nějaké páry, které spolu chodí dlouho a seznámili se na Tinderu?
Já ani nevím, lidé se s tím moc nechlubí. Já jsem ze začátku taky říkala, že se známe přes kamarádku, než mi došlo, že to vůbec není trapné. Ale moje kamarádka má mezi kamarády dva manželské páry, které se poznali na Tinderu a z toho jeden pár má už dvě děti.

Některé ženy ale tvrdí, že je Tinder zcela zlomil a vzal jim ideály o lásce...
Já si myslím, že je důležité v seznamování nemít ideály a nečekat na svého vysněného, perfektního kluka. Mně se můj kluk ze začátku vůbec nelíbil, protože jsem měla nějaký svůj ideál a do toho on vůbec nezapadl, ale byl milý a uháněl mě, což mi lichotilo, tak jsem mu dala šanci a zjistila sem, že mít ideál, byla úplná kravina.

Čtěte také:

Reklama