643672ec727f0obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Tak nějak mezi řečí mi oznámil, že je členem mysliveckého spolku. A ne jen tak symbolicky. Chodí pravidelně střílet zvířata. Na hony, ale i sám na posed. Naprosto mě šokoval. Nikdy bych do toho romantického, milého a hodného kluka neřekla, že dokáže zavraždit nevinnou bytost. Navíc jen tak, pro zábavu,“ nedokáže se z informace dodnes vzpamatovat Majda. Tím spíš, že ona sama je zapřisáhlou vegetariánkou. Už devět let. Mimo to se angažuje v nespočtu dobročinných organizací a spolků, které se zabývají ochranou zvířat. Sama nedokáže zabít ani mouchu, každého pavouka nebo brouka poctivě vynáší z bytu ven.

Byla jsem smířená s tím, že si třeba najdu partnera, který jí maso. Nikdo nejsme dokonalý a vegetariánů zase tolik není. Ne že bych mu ho v budoucnu jako manželka vařila. To by musel sám. Ale nesnažila bych se mu stravovací návyky měnit. Jeho věc, když mu nevadí pojídat mrtvoly. Jenže žít s člověkem, který je z nebohých zvířat navíc i dělá, to nedokážu,“ říká zklamaně Majda s tím, že v tomto případě kompromis neprojde. Patrika (35) tak postavila před hotovou věc. Buď se svou krvavou zálibou skoncuje, nebo to ukončí ona s ním.

„Samozřejmě jsem mu to neřekla takhle drsně. On ale moje stanovisko nedokáže pochopit. Prý zvířata nestřílí jen tak pro zábavu, ale aby redukoval jejich počet. A prý jeho záliba obnáší i to, že se o zvěř stará, pomáhá jí. To ale krev z jeho rukou nesmyje. Slíbil sice, že střílet přestane, když mi to tak vadí, ale jak mu můžu věřit, jestliže se myslivosti nechce vzdát nadobro? Co když to říká jen proto, aby mě uchlácholil?“ ptá se sama sebe Majda a dál přemýšlí o rozchodu. Je to ale těžké rozhodování, protože Patrika miluje.

Zdroj informací: respondentka Majda

Čtěte také: