Agáta byla vždycky něco extra. Zčásti to bylo dáno také výchovou, otec akademický malíř, matka kurátorka. Jejich domácnosti vládl luxus a peníze, kterými byla Agátka obklopena už odmalička. Měla všechno, co chtěla. Co ještě neměla? Černocha.

Agáta si pohrávala s nápadníky jako kočka s myší. S žádným dlouho nevydržela. A poněvadž se pohybovala především v uměleckých kruzích, a jak známo umělci jsou taková zvláštní sorta lidí, i její partneři podle toho vypadali.

mužJeden rádoby malíř, bohém žijící jen svými sny a dotací z Agátiny peněženky, druhý byl tanečním choreografem, který si v půli vztahu uvědomil, že se mu víc líbí kluci než Agáta, třetí byl DJ a kromě Agáty si zval do postele i řadu dalších.

Agáta to brala, jak to je, sama nebyla svatá a ve svých šestadvaceti letech si užívala život plnými doušky. Občas vypomáhala rodičům s organizací výstav, částečně se živila také jako taneční choreografka. Tato druhá profese ji přivedla až k jednomu tanečnímu soustředění, které se konalo ve Francii a kde se seznámila se svou, jak dodnes tvrdí, životní láskou – Marcusem, černochem pocházejícím původem z Jamajky.

Asi rok spolu žili ve Francii a pak přijeli zpátky do Prahy, že budou žít tady. Jenže Praha není Paříž a na černochy se tu stále pohlíží všelijak. Většina zná jen ty, kteří v noci na Václaváku pokřikují na kolemjdoucí a zvou je do klubů. Co dělají přes den, nikdo neví. Marcus vystudoval taneční školu a rozhodně nevychází ven jenom v noci. V kruzích, ve kterých se Agáta pohybuje, vzali Marcuse v pohodě, horší už to bylo, když šli do sebe zavěšení po ulici, a úplně nejhorší bylo, když ho představila svým rodičům.

Napřed to brali jako další s Agátiných úletů, ale když viděli, že to myslí ve vztahu vážně, začali jí Marcuse rozmlouvat.
„Zbláznila ses? Copak ty chceš mít dítě černouška?“ zeptala se jí jednou máma.
„No a co?“ odpověděla jí Agáta, „bude to snad moje dítě, ne? A vůbec, nevím, proč už hned mluvíš o dětech.“

A táta: „Agátko, víš, že jsme byli vždycky tolerantní, ale co na něm  proboha vidíš?“
„Když on tak krásně voní. A vůbec je úplně jiný než naši kluci! Je pozorný, galantní, hodný a strašně čistotný, to bys tati nepochopil,“
bránila se dcera.

Agáta žije s Marcusem už čtyři roky. Oba se společně věnují taneční choreografii, Marcus ještě někdy o  víkendech pracuje jako DJ v nočních klubech. Okolí si na ně zvyklo, berou je už jako pár a většina Agátiných známých je překvapena, jak dlouho ji tato její exotická láska drží. Samozřejmě padají i hlášky, „proč“ ji tak drží. :)

S rodiči se Agáta vídá velmi málo, neboť ti stále doufají, že ji tato exotická láska pustí.

pozn.red.: jména v příběhu byla pozměněna

Čtěte také:

Reklama