Náměsíčnost mě, pokud vím, nikdy netrápila. Za to moji sestřičku – prala se s peřinou, odkráčela o patro níž, zastavovala tekoucí vodu z kohoutků na stěně svého pokojíčku,  oblékla se a šla vzbudit rodiče, že jde do školy (byla sobota)… Můj drahý tím prý trpěl také – např. ve spánku hrál fotbal a přitom jak ve snu běhal, zamotal se celý do peřiny, a když se chtěl zvednout, vždycky spadl na zem. Ještěže byl malý, peřina s ním nerostla a teď by ho to z té výšky asi trošku bolelo..

Jeden můj známý zase mluví ze spaní. Jeho manželka si z něj vždycky dělá legraci a vyzvídá, v tu chvíli se totiž dozví co chce … ten jeho stav spíš připomíná hypnózu.

Mně se párkrát stalo, že jsem se probudila a strašně se smála, v tu chvíli jsem ještě věděla proč, ale jakmile se mě někdo zeptal, okamžitě jsem na to zapomněla… tohle se mi stává poslední dobou dost často – asi jsem šťastnáJ

Jediné, co mi v noci vadí, je občasná nespavost, obzvlášť tehdy, když moje drahá polovička vedle mě pěkně „zařezává“, nebo jsem přes noc sama a poslouchám v tom tichu okolní zvuky – jak se prohání vítr a naráží do dveří, jak občas zapraskají trámy, topení…

Jsem ranní ptáče, rodiče nás vedli k tomu, abychom vstávali nejpozději mezi 8. a 9. hodinou, zůstalo mi to, proto závidím všem, kdo mohou spát déle… a je jedno, zda jdu spát před půlnocí nebo až po ní.

Teď si ještě vzpomínám, jak jsme se coby malá dítka chodili našich rodičů v noci ptát, jestli smíme na záchod… v horším případě jsme vyžadovali, aby šli s námi… určitě to pro ně muselo být skvělé, WC jsme měli pár kroků přes chodbu:-)  Mimochodem, občas to vyžaduji dodnes (už ne od rodičů), pokud jsem na cizím místě.

 

Mirka

 


Milá Mirko, děkujeme za příspěvek. Taky mi vadí občasná nespavost. Není prý dobré se povalovat, ale vylézt z postele, projít se po bytě, eventuálně jít ven a pak člověk zase usne. No já se raději povaluji.

Krásný podzimní den, hodně spánku vám všem bez nehod přeje

redakce@zena-in.cz

 

Napište nám, jak trávíte noc?

Spíte dobře?

Nemůžete spát?

Chrápe váš partner?

 

Reklama