kožichAť si kdo chce, co chce, říká, kožešiny k zimě prostě patří. Nechci polemizovat o tom, jestli je nošení pravých kožešin zvěrstvo, nebo ne. Já mám svědomí čisté, protože po kožichu jsem nikdy netoužila. Vůbec jsem nechápala ženy, které byly pro vysněný kožich schopné udělat cokoliv.

Slintaly před výlohami Kary Trutnov a při nedělních procházkách nenápadně tahaly své manžely okolo, aby naznačily, co by jim měl koupit k výročí, narozeninám, za syna/dceru, či k Vánocům.

Marně oponoval, že ten z babiččiných králíků jí sluší taky a činčilový by jí určitě záviděla sousedka. Chlap naivní, o to přece šlo, ne? Kožich byl prostě za „socáče“ známkou prestiže a luxusu.

Záměrně píšu v minulém čase, protože se mi zdá, že po revoluci tak nějak kožešinová mánie v české kotlině utichla.

Že by na nás přece jenom dolehly protikožešinové kampaně západu? Nebo že by přestaly být kožichy in?

To ani náhodou! Kožichy tady budou vždycky, a ani extremističtí ochránci zvířat na tom (bohužel) nic nezmění.

kožich

Je pravda, že se víc nosí imitace. Jsou už na takové úrovni, že je od pravých kožešin skoro nerozeznáte. Takže touhu po kožichu jakékoliv barvy vzoru i délky srsti uspokojit každý, aniž by padlo za oběť jediné zvíře.

Ale jedno bych jim přece jenom vytkla. To, že bůhvíjak nehřejí, mi tolik nevadí, nežijeme přece na severním pólu, ale to, že se z nich brzy stane nevzhledná cupanina, mi tedy vadí. Kdo má doma umělý kožich nebo třeba jen límec z imitace, mi dá jistě za pravdu.

kožich

Jejich krása je na rozdíl od pravých kožešin velmi pomíjivá. A tak poptávka po těch pravých jen tak neustane.

Pojďte se podívat, jaké kožíšky obléká Hollywood. Hvězdy nosí pravé, chlupem dovnitř i ven, ale nepohrdnou ani plyšáky z imitace.

kožich

Jak jste na tom s kožíšky vy, milé ženy-in. Nosíte je? Pravé, nebo umělé? Jako jsou výhody a nevýhody? Kdy jste naposledy potkala v Čechách ženu v pravém kožichu? Líbí se vám některý hvězdný?