shaving

Taky vás štvou? Jsou tam, kde by být neměly, nebo kde byste je alespoň vy nechtěla mít? Pod nosem, na nohách v podpaží…

Mě štvaly už od rané puberty. O to víc, že jsem zrovna jimi byla obdařená o trochu víc než ostatní děvčata ve třídě. Nebylo tedy nic divného, že hned poté, co si moje máma udělala rekvalifikaci z kosmetiky, stála jsem v jejím zčásti ještě improvizovaném kosmetickém studiu coby první zákazník na depilaci nohou. Vosk, plátno a už to jelo. Hned po prvním škubnutí plátnem „proti srsti“ jsem se zapřísáhla, že do toho už nikdy nejdu a budu radši utrácet za žiletky a obden se holit. Bylo mi třináct.

Po několika letech jsem na tenhle slib zapomněla a zřejmě bylo třeba si ho připomenout. Hlídala jsem tehdy svého synovce, který zrovna procházel obdobím „a proč?“ a nějak jsme se nepohodli na vycházkách.

„Půjdeme ven?“ ptal se. „Ne, jsi marod, ven nesmíš.“ „Půjdeme ven?!“ ptal se důrazněji. „Ne.“ „Jo.“ „Ne.“ „Jo!“ „Ne!“ „A proč máš fousy?“ Šla jsem si pro vosk.

O pár dnů později mi stejnou podpásovku zasadil znovu. Seděli jsme proti sobě za stolem a cosi tvořili. Vyprávěla jsem mu pohádku, aby mě mohl vprostřed věty přerušit vražednou otázkou: „A proč máš chlupatý ruce? Vždyť nejsi kluk!“ Šla jsem si pro vosk podruhé.

Chlupy a chloupky jsou tématem pro dnešek.

  • Zbavujete se jich?
  • Holíte se od hlavy k patě, vůbec, anebo preferujte zlatý střed?
  • Kde vás vaše „srst“ trápí nejvíc?
  • Jakým způsobem se jich zbavujete?
  • A co si myslíte o chlupatých mužích?
  • Jste pro, aby se muži také holili jinde než na tváři?

Svoje příběhy, postřehy a zamyšlení na téma chlupy a chloupky posílejte už teď na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a nakonec vybereme jeden, jehož autorku odměníme.

Reklama