5bb32c79d30c7obrazek.jpg

5bb32d4213a89obrazek.jpgZ kolekce: Zara

  • Kabáty a bundy s dlouhým chlupem naleznete pod označením Umělá kožešina. Nenechte se však zmást, s klasickou kožešinovou strukturou, jako je třeba králík, nemá nic moc společného. Spíše imitují srst ovcí. Oděvy specifické tímto povrchem připomínají mnohdy i předložku do koupelny. Zvláště ty, jejichž zpracování se pyšní delším a rovnějším chlupem. I přes nelichotivé srovnání jsou ale vysoce módní záležitostí, která letos boduje.

5bb330ac5347eobrazek.jpg
5bb330d4e1f8fobrazek.jpgZ kolekce: Mango

  • Oděvů s chlupem naleznete v kolekcích nespočet. Od krátkých bundiček, bomberu, kabátků v elegantním duchu až po oversize modely v prodloužené délce. A právě poslední varianta je tou vůbec nejstylovější záležitostí. Její výhodou je, že zahřeje větší množství těla a zakryje výraznější nedostatky, jako jsou například široké boky. Jestli přemýšlíte, jak byste takový kousek nosila, věřte, že nemůžete šlápnout vedle. Hodí se k šatům, sukním, ke kostýmkům, kterým dodá ten správný neotřelý šmrnc. Obléci si jej můžete ale i ke klasice, kterou jsou džíny nebo široce střižené kalhoty.

5bb332330f00aobrazek.jpgZ kolekce: Stradivarius

Jak si takový oděv správně vybrat?

  • Pokud jste menší postavy, sáhněte spíše po kratším chlupu a méně křiklavých barvách. Co se týče délky, ideální pro vás bude střih těsně pod zadeček, maximálně nad kolena.
  • Dámy pyšnící se postavou modelky by se neměly bát odvázat. Klidně si pořiďte kousek v trendy červené či hořčicové barvě. Střih řešit nemusíte, vám bude totiž slušet naprosto vše.
  • Ty, co mají nějaké to kilo navíc, by stejně, jako ženy malého vzrůstu, měly sáhnout po variantě s kratším chlupem, čí méně výrazný kabátek bude tím lépe. Ač jsou oversize střihy trendy, vy se jim raději obloukem vyhněte. Dejte si opravdu dobrý pozor při výběru správné velikosti.

Čtěte také: