Moje první vaření bylo někdy v šesté třídě, kdy jsem uměla uvařit bramboračku a volské oko s bramborovu kaší a okurkovým salátem.Odkoukala jsem to od maminky. V deváté třídě jsme my děvčata měly hodiny vaření a to jsem se také něco naučila. A když jsem se vdala a měla 2 děti, tak jsem pořád něco vařila a pekla, manžel  dodnes není vybíravý a sní vše, co dostane na talíř.

Od rodičů jsme někdy dostali králíka a k němu jsem pravidelně dělala chlupaté knedlíky. Jednou k nám přijela sestra s rodinou a já jsem se opět chystala, že udělám chlupaté knedlíky a králíka, kterého jsem vždy pekla ještě s kouskem vepřového. Pro jistotu jsem se švagra zeptala, jestli bude chtít také chlupaté knedlíky a nebo jestli si dá houskový knedlík a zelí. Řekl mi, že chlupaté knedlíky nejí a tím bylo rozhodnuto.Ale když jsem chystala na talíře chlupaté knedlíky, tak přišel za mnou a říkal mi, že by si je také dal. A tak jsem mu nandala pořádný kopec. Když dojedl, chtěl ještě přidat. Říkal mi, že si musí rozepnout knoflík u kalhot, ale že mu tak chutnají, že nic tak dobrého nejedl. Byla to pro mne pochvala, protože byl v jídle hrozně vybíravý. Nejezdili k nám často, ale pokud měli přijet, vždy jsem dělala chlupaté knedlíky a oni věděli, že budou k obědu a už se na ně těšili.

Dnes již švagr není mezi námi, zemřel náhle a poměrně mladý. Ale tradice pokračuje, jezdí k nám na chlupaté knedlíky jeho zeť. A vždy mu s sebou dám ještě nějaké domů.Jen už toho králíka nedostáváme, ale ke kuřeti se také hodí. Je to starý recept, který jsem získala od strýčka mého muže. Je s nimi trochu více práce, ale hlavně, že chutnají.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

A pak že nejí!

A jak jste na tom s kuchařským umem vy? Umíte vařit? Kdo a kdy vás to naučil? Je něco, co umíte lépe než kdokoliv jiný, nebo naopak víte o jídle, které se vám nedaří správně ukuchtit ani po stém pokusu? Povedlo se vám něco zkazit tak, že to odmítaly pozřít i slepice na dvorku? Máte v zásobě nějakou vtipnou historku o vaření? Napište nám to! Svoje příspěvky posílejte na známou adresu

redakce@zena-in.cz

Vaše příběhy budeme v průběhu dne uveřejňovat a autorka toho nejlepšího se může těšit na odměnu.

Reklama