knirek.jpg

Foto: Shutterstock

„Toto ochlupení je důsledkem nadbytku mužských hormonů (androgenů), především testosteronu,“ vysvětluje odbornice na výživu Shikha Gupta ve svém instagramovém příspěvku. Sdílela také, že za změnu produkce hormonů jsou zodpovědné i vysoké hladiny inzulínu (které přispívají k cukrovce). To podle Gupty vede k tomu, že vaječníky produkují další androgen/testosteron, který způsobuje ochlupení obličeje. Jeho růst se však dá zpomalit.

Podle odbornice může pomoci okamžité omezení cukru, rafinovaných potravin, balených potravin a rafinovaných olejů. „Jezte bio, vyhýbejte se neorganickému mléku a mléčným výrobkům, používání plastů, kosmetiky a parfémů. Stručně řečeno, veďte organický životní styl, protože chemikálie a neorganické potraviny zvyšují estrogen a mohou vést k těmto příznakům, nebo dokonce k syndromu polycystických ovarií,“ uvedla. 

Radí zapracovat na inzulínové rezistenci snížením přebytečných sacharidů. Dále doporučuje zahrnout do stravy zinek a rostliny jako mnišský pepř či palmu trpasličí (přírodní blokátor DHT, který zastavuje chloupky na obličeji) a doplňky s DIM komplexem (látka, která pomáhá udržovat hormonální systém u mužů i žen) pro úpravu estrogenových hormonů.

„Zlepšete příjem omega-3 tím, že budete jíst co nejvíce ryb, lněných semínek, mandlí a vlašských ořechů,“ navrhuje dále a dodává, že dalším způsobem, jak eliminovat estrogen je pocením při cvičení.

Zdroje: Instagram výživové poradkyně Shikhy Gupty, Interní medicína