mar.jpg
Foto: Shutterstock

Lenka
Měli jsme svatbu v červnu. Dokonce jsme si našli víkend, kdy bylo v průměru minulých let nejhezčí počasí. No, samozřejmě, že nám lilo jako z konve. A pokaždé, když mi nějaký svatebčan přišel říct, že nám prší štěstí, myslela jsem, že ho praštím. Přestože jsme měli vše naplánované do posledního detailu, mnoho věcí se zvrtlo. Mrzla jsem v lehoučkých šatech, které jsem si ještě před obřadem umazala od bláta a vrcholem dne byla situace, kdy se nám při krájení dortu povedlo ho převrhnout. Moje mamka po něm sice skočila, ale moc toho nezachránila. Z podlahy jsme seškrábali jen horní vrstvu, která se nedotýkala země a zbytek hostů si musel vystačit se zákusky. A aby toho nebylo málo, taky nám docela brzo došlo jídlo, přestože cateringová společnost tvrdila, že jsme toho objednali až moc.

Tereza
Svůj první tanec jsem si představovala trochu jinak. I když pánská část svatebčanů byla asi nadšená, že to měli se striptýzem zdarma. S manželem jsme měli nacvičenou choreografii. Nejdřív jsme začali ploužákem a potom si střihli sestavu na naše oblíbené rychlé písničky. Jenže při jednom pohybu se manželův rukáv zasekl do mých šatů, a když se snažil vyškubnout, stáhnul mi korzetový vršek pod prsa. Před svatbou jsem stresem trochu zhubla, takže mi šaty úplně stoprocentně neseděly. Sice jsem si ho hned natáhla zpět, ale pánové tleskali, a navíc máme tenhle moment zachycený na věky na videu.

Lucie
Manželovi kamarádi se rozhodli, že si pro nás připraví půlnoční překvapení, ale předem nám to samozřejmě neřekli. Domluvili se akorát s DJem. O půlnoci si nás posadili na židle a ve značně podroušeném stavu nám zatancovali jakousi choreografii, na jejímž konci si stáhli kalhoty a ukázali nám zadky popsané nejrůznějšími sprosťárnami. Hanbou se mi chtělo brečet. Jsem z konzervativní věřící rodiny a všichni jsme na ně koukali, co to má znamenat. Pěkně mi zkazili můj romantický den.

Petra
Myslela jsem si, že se tohle stává jen v šílených amerických komediích, ale bohužel se to stalo i na mojí svatbě. Když jsem se vdávala, bylo mému otci osmačtyřicet let a na svůj věk vypadal vážně skvěle. Je to velký sportovec a šediny mu ještě dodaly charisma. Na naší svatbě se ale hrozně opil, pohádal se s mámou, což dělá vždycky, když se opije. A po celý zbytek večera se spolu nebavili. Já jsem strávila polovinu večera tím, že jsem mámu utěšovala a manžel si vzal na starost tátu, kterého se snažil umírnit. Vrcholem bylo, že opilý táta začal koketovat s jednou servírkou, manžel byl dokonce svědkem toho, jak se ji snaží políbit. Naštěstí si to nenechala líbit a naštěstí to máma neviděla. Tátu jsme pak naložili do auta a nechali odvézt domů. Ale zkazil mi svatbu a čtrnáct dnů jsem s ním potom nemluvila.

Zdroje: respondentky redakce

Čtěte také: