Panasonic uvádí na trh domácí pekárnu chleba s programem bezlepkového pečení

 

Vůni a chuti čerstvě upečeného chleba se stěží něco vyrovná, o tom není pochyb. Ovšem málokdo si v dnešní době najde čas na pečlivou přípravu těsta nebo samotné pečení. Abyste si i vy mohli dopřát zážitek z čerstvého domácího chleba, firma Panasonic uvedla na český trh automatickou pekárnu SD-253. Toto unikátní zařízení vybavené mikroprocesorem samo zvládne celý proces od mixování, hnětení a kynutí těsta, až po samotné pečení. Stačí jen vložit potřebné ingredience a zvolit příslušný program.

 

Předchozí modely domácí pekárny byly přednostně navrženy pro pečení chleba z bílé mouky. V současné době se ovšem zvyšuje počet lidí, kteří vyžadují speciální dietu nebo nesmí konzumovat potraviny obsahující lepek. Pro potřeby těchto konzumentů Panasonic vyvinul u nového modelu speciální program vhodný k přípravě bezlepkové směsi. A pro bezlepkáře má domácí pekárna navíc celou řadu výhod, které jim výrazně usnadní život. Největší předností pro osoby vnímavé na lepek je to, že nemusí chléb složitě shánět, objednávat, ani pro něj jezdit mnoho kilometrů do nejbližší prodejny, kde se dají koupit bezlepkové potraviny. Přestože lidí trpících celiakií je velmi mnoho, počet prodejen je překvapivě nízký. V Praze je situace ještě docela dobrá - 27 obchodů, ale například v Brně jsou už jen tři,  v okresních městech zpravidla jeden a v menších městech a vesnicích specializovaný obchod není vůbec.

 

Neméně důležité je také to, že majitele pekárny vůbec nemusí trápit krátká trvanlivost kupovaného pečiva – kdykoliv si mohou dopřát čerstvý chléb a kromě toho ještě ušetří. Zatímco cena kupovaného chleba neobsahujícího lepek je cca 90 Kč, s pekárnou Panasonic vyjde jeden bochník zhruba na 40 Kč.

 

Pekárna Panasonic SD-253 nabízí několik programů pečení různých druhů chleba, např. pro italský, francouzský nebo celozrnný chléb a také rychlý program pro pečení bílého chleba (doba přípravy 1 hodina 55 minut). Další programy slouží k přípravě těsta na bagety, croissanty, rohlíky, pizzu, apod. Zajímavým doplňkem je dávkovací automat, který samočinně a ve správný okamžik přidá do těsta až 1 šálek ingrediencí, jako je sušené nebo drcené ovoce, rozinky či obilniny. Široké možnosti ovládání dále zahrnují volbu jedné ze tří velikostí bochníku a kontrolu barvy kůrky. Ta může být světlá, středně propečená či tmavá podle toho, jakou nastavíte teplotu pečení. Pro pečivo s větším obsahem cukru, například s přídavkem rozinek, je vhodný režim „light“.
 

 

Domácí pekárna byla navržena tak, aby splňovala přísné normy pro bezpečný a spolehlivý provoz, a proto obsahuje zvláštní prvky, jako je bezpečnostní teplotní pojistka proti přepálení nebo ochrana při vypnutí elektrického proudu. Ta zaručí, že po obnovení přívodu proudu přístroj pokračuje v pečícím procesu bez nutnosti znovu nastavovat program. Nastavitelný 13 hodinový digitální časovač zajistí, že pečení začne automaticky, i když nejste zrovna v blízkosti přístroje. Můžete si tak vychutnat probuzení, nebo příchod z práce do bytu provoněného čerstvě upečeným chlebem.

 

Pekárna chleba se prodává za 6 495 Kč včetně DPH.

 

 

A nyní máte i Vy jedinečnou možnost získat tuto pekárnu Panasonic. Připravili jsme pro Vás na tento týden soutěžní kvíz.ve kterém pro Vás bude každý den připravena jedna otázka. Nebojte se, nebude to složité a navíc nápovědu najdete na stránkách Žena-in.
Kromě hlavní výhry pekárny Panasonic SD-253 čeká i na dalších 20 soutěžících miska Panasonic vhodná do mikrovlnné trouby.

 

Tak držíme palce a hurá do soutěže!