Říkala jsem si, že by nebylo vůbec od věci nechat na našich stránkách čas od času prostor mužské módě. Říkáte si, že je to nuda? Že se na ní nedá vymyslet nic převratného? Že to budou vždycky jenom kalhoty, saka, košile a kravaty, že se maximálně zaexperimentuje s materiály nebo barvou, ale do odvážnějších kreací se nikdo pouštět nebude? Tak to jste ještě neviděli přehlídku pánské módy na jaro léto 2008 věhlasného návrháře Johna Galliana!

Už to jméno vás musí ujistit, že to nebude nic konzervativního. Naopak, troufám si tvrdit, že jeho kolekce, tak jako většina z jeho tvorby, vás bez emocí rozhodně nenechá. Možná vás naštve, zvedne ze židle, vzruší, přinutí k diskuzi? Galliano je znám svými extravagantními přehlídkami, a tato není výjimkou.Dala by se nazvat „Napříč dějinami válek". Co by se stalo, kdyby najednou všechny boje, potyčky, přestřelky, ale i dlouhodobé válečné konflikty utichly? Víte, co by zbylo materiálu? Galliano by si s ním rozhodně věděl rady. Když se na ty věcičky podíváme nezaujatě, musíme uznat, že mají svoji estetickou hodnotu. Copak v nich nenacházíte středověké rytíře, uherské husary, japonské samuraje, ale i Ramba a vojenské stíhací piloty, výsadkáře a islámské bojovníky? 


Všechny ty helmy, chrániče a části vojenské výstroje použil jako módní doplňky a válečné maskování jako ozdobný make-up, a tím nám jasně ukázal, kam podle něj patří. Lépe se budou vyjímat na molu než v běžném životě.Nebylo by to krásné? Co vy na to?

Reklama