Také Maryene a bokul nám přispěly k dnešnímu tématu svým vyprávěním. Můžete si přečíst i jedno veřejné vyznání. :-)

Tak to je krásné, k příspěvkům není co dodat. Moc vám děkuju, milé ženy.

Vyprávění první

Přeji všem na ženě-in hezký „jarní“ den :)

Blíží se Velikonoce a také jarní úklid, takže téma o pomoci v domácnosti od našich protějšků je určitě na místě.

Byly časy na začátku našeho vztahu, kdy manžel i vařil, a to moc dobře, ale nyní už tvrdí, že to neumí. Na Vánoce jsme dostali od dětí pekárnu chleba. Hodně ho to zaujalo a upekl krásný, voňavý a chutný chlebíček. Po veliké pochvale ode mě dostal i ujištění, že takový chleba jako on bych určitě nedokázala upéct, tak to nechávám na něm. Takže i tohle je jeho práce (i zábava).

A co je zvláštní, rád zavařuje. Takže to děláme společně a práce nám jde hezky od ruky.

Má na starosti naši domácí čistírnu odpadních vod, bazén a údržbu vody v něm, garáž a auto. Já se starám o dům.

Doma nám funguje jakási symbióza, máme to rozdělené. Manžel zastává ty chlapštější práce a já to ostatní. Já se mu nepletu do rytí zahrady, oprav domu, on mě zase do vaření a do prádla. V létě ale rád griluje, k tomu mě nepustí. Nachystá dřevo do krbu. Přiveze mi nákup co mu pošlu emailem do práce, protože já jsem nyní ještě stále doma, odháže sníh, v létě poseká trávník. Rád mi pomůže i v zahradě při práci tam, kde je potřeba víc než dvě ruce. Loni zasadil sám i jahody.

Když je ale potřeba, zvládne všechno. Jako například před pár měsíci, kdy jsem zůstala nehybná po operaci kolene, po příchodu z práce i uvařil, naskládal nádobí do myčky, dokonce mi píchal i injekce, protože jsem byla od prvního dne v domácím léčení. Přesto vím, že kdyby bylo potřeba, dokázal by se postarat o všechno. Žil několik let sám se svými dvěma dětmi, uklízel, pral, vařil, dělal s nimi úkoly a ještě u toho zvládnul dálkově vysokou školu.

Já mám samé syny. Takže i ty kluky jsem se snažila vést k domácím pracem, umí uvařit, vyprat, uklidit, postavit se ke každé domácí práci. Myslím si, že se jim to v životě může někdy hodit. Nesnáším totiž chlapy, kteří domácími pracemi pohrdají. Můj muž dokáže domácí práce ocenit a já si (i) za to cením jeho.

Maryene

Vyprávění druhé

Milí čtenáři,

v nejednom mém příspěvku jste se mohli dočíst tu a tam něco o mém manželovi.

Svým dnešním příspěvkem bych mu chtěla poděkovat, ačkoli se na něj doma tu a tam zlobím.

Když s někým slovně řeším mytí nádobí, vždy si pochvaluji, jak mám doma nejlepší myčku na světě. Živou. Převážně jí je můj muž. Je tak ohleduplný, že když už se kupa nádobí nahromadí, umyje jí. Já mám poněkud poničené ruce z mytí laboratorního nádobí v práci, takže za tuto pomoc v domácnosti jsem velmi vděčná.

Tu a tam si manžel vzpomene a rozhodne se dělat pořádek v nějakém koutě. Někdy je to přínosné, někdy méně. Protože ač to někomu může přijít úsměvné, já někdy lépe zvládám najít něco v chaosu, který jsem vytvořila než v uhlazené kupce. Tím nechci říct, že nikdy nic neuklízím, ale dělám si to po svém. Snad nejlepším řešením by bylo, kdybychom měli s manželem každý svoji pracovnu :-)

Moje láska, můj občasný pomocník samozřejmě umí udělat i slušný anti-pořádek, ale o tom by tento příspěvek neměl být.

Vladunko, veřejně Ti před očima spousty čtenářek a čtenářů děkuji. Vím, že když ti do toho nemluvím, umíš perfektně uklidit kde co. Občas je to trochu na palici, ale přes to všechno: Miluju Tě. Díky.

bokul

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: S čím vám doma pomáhá partner?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny se dozvíte, která získá dnešní dárek: Max San: odmašťovač do kuchyně a tekutý čistící prostředek s dezinfekčním účinkem. A k tomu ještě antiperspirant Dove pure.

pomoc

Reklama