Dvanáctiletý chlapec podlehl těžkým zraněním, která mu ve čtvrtek odpoledne způsobil pád stromu v centru Zlína.

Případ již převzala služba kriminální policie a vyšetřování, kriminalisté nařídili soudní pitvu.

Mohutný strom se včera zřítil na jedno z nejfrekventovanějších míst v centru Zlína v Soudní ulici. Sedm lidí, které zranil, nemělo prakticky žádnou šanci uskočit. Podle svědků trval pád stromu pouhé tři sekundy.

Nejhůř dopadli dva dvanáctiletí školáci, kteří byli v bezvědomí převezeni do zlínské nemocnice. Oba chlapci utrpěli těžké zranění hlavy a páteře. Jeden z nich dnes zemřel, stav druhého je podle posledních informací sice stabilizovaný, ale jeho zranění jsou podle lékařů velmi vážná a vývoj je stále nejasný.

 

Podle mluvčího krajské záchranky Petra Olšana utrpěli ostatní lidé lehčí až středně těžká poranění od pohmožděných zad až po rozbité hlavy. Všichni byli následně převezeni na úrazovou ambulanci zlínské nemocnice. Jedna z osob se v noci na dnešek podrobila operaci. Tři z poraněných už byli z nemocnice propuštěni domů.


Zřícený strom zůstává na místě, dnes ráno k němu dorazil soudní znalec v oboru dendrologie. Znalecký posudek bude známý do 24 hodin. Zatím jen potvrdil, že strom měl odumřelé kořeny a vada nebyla viditelná. Jednalo se o asi 20 metrů vysoký pajasan žláznatý s kmenem o průměru kolem jednoho metru.

Jelikož je narušený kořenový bal, již včera pokáceli pracovníci města preventivně sousední, zhruba stejně velký strom. Na místo neštěstí se od rána scházejí desítky lidí, přináší květiny a zapalují svíčky.

Reklama