Děti odrostly, manžel se zamiloval do mladší a požádal o rozvod. Scénář, který ve středním věku zažívá mnoho žen. Své o tom ví i Zita. Její, brzy už bývalý, muž se letos stal znovu otcem a svou milenku si příští rok bere za ženu. A protože se jejich jediná dcera už před lety osamostatnila, zůstala zklamaná manželka ve velkém bytě zcela opuštěná.

„Všechno na mě doma padalo, připomínalo hezké chvíle, které se už nikdy nevrátí. Pořád jsem měla před očima, co všechno můj muž zkazil. Rozhodně nešlo v našem bytě dál žít,“ svěřuje se Zita, která se začala poohlížet po garsonce.

Velkou oporou jí v těžkých chvílích byla Petra (49), kolegyně a kamarádka v jedné osobě. Prošla si něčím podobným před dvanácti roky. Jen s tím rozdílem, že zůstala sama na dva puberťáky. Ti jsou teď už taky dospělí, takže i ona žije sama. Na chlapy totiž měla smůlu i po rozvodu. Jeden se ukázal jako manipulátor, druhý ji podváděl a třetí vlastně taky - tajil, že je ženatý. Než něčím takovým procházet, to raději nebudu ani zkoušet s někým se seznamovat,“ je rozhodnutá Zita s tím, že strach z dalšího zklamání je silnou motivací. Sama přesto nezůstane. S kamarádkou totiž vymyslely dokonalý plán. Dohodly se, že začnou žít spolu.

zeny.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Je to týden, co s Péťou bydlím, a je to pecka. Posedíme u vína, pokecáme, uvaříme si, podělíme se o úklid i nájemné, takže nám ve finále zbyde i víc peněz. Navzájem si vycházíme naprosto vstříc,“ chválí si ryze ženskou domácnost Zita. Na kolegy, přátele a rodinu ale působí jejich soužití zvláštně. Nejednou už obě ženy musely odpovídat na otázku, zda spolu žijí se vším všudy.

Ne, orientaci skutečně ani jedna z nás nezměnila. Spát se ženou nás neláká. Přesto si myslím, že nám někteří nevěří,“ směje se Zita a dodává, že ani pomluvy je od spolubydlení neodradí. Roky, kdy daly na řeči ostatních, už dávno minuly.

Zdroj informací: respondentka Zita

Čtěte také:

Reklama