Situace jak z grotesky uvízla v hlavě čtenářky Řeřichy. Záhadný sen se jí stále vracel a tak se na něj šla vyptat rodičů - jaké bylo její překvapení, když zjistila, že je to pravda. Přečtěte si Řeřišin příspěvek k dnešnímu tématu!

Dnešní téma je plné záhad. Další zajímavou historku zaslala čtenářka Řeřicha. Kde se vzal v ložnici cizí chlap v pyžamu?


V životě jsem prožila několik okamžiků, kdy jsem si řekla „to se mě přeci muselo už někdy stát".

Většinou to byl ale sen, který se opakoval několikrát za sebou, kdy jsem třeba utíkala a nohy jsem měla jako z olova a nebo jsem pořád padala a padala. Určitě tomu muselo něco předcházet a ve snu se mě to vracelo. Jeden takový snový zážitek byl ale skutečnost, což mě potvrdili rodiče.

Někdy tak kolem dospívání se mě dost často zdával sen, který se opakoval několikrát za sebou. Bylo to dost zvláštní, tak jsem šla za rodiči a ten dost živý sen jsem jim vyprávěla. V onom snu jsem byla malá holka, brácha byl taky o hodně let mladší a taktéž rodiče. Byl tam jeden pokoj v něm dvě postele do elka, na nich jsem spala já a brácha uprostřed stál stůl a na něm ležel nůž a chleba. Ve druhé místnosti spala ten večer jenom mamka, táta ještě pracoval na hotelu kde jsme taky bydleli. Najednou jsem slyšela rány na dveře, všechny nás to probudilo a máma šla otevřít a tam stál táta a zlobil se proč je zamčeno, že se nemůže dostat dovnitř. Máma na něj kouká jak na zjevení a říká, co tu dělá, že už je přeci v posteli a proto zamkla. Jaký bylo překvapení všech, když táta odhodil deku na jeho místě místě ležel chlap v jeho pyžamu. Pokoušeli se ho probudit, ale byl tak opilej, že to nešlo, tak jsme přivedli souseda a ten ho pomohl vyhodit z okna na sníh „bydleli jsme v přízemí" tady většinou ten sen končil nebo to bylo zastřený....

Rodiče mě ten příběh dovyprávěli, neb se to opravdu tenkrát stalo. Ten člověk se teprve na sněhu probral a druhý den se přišel omluvit, že si spletl patro a jelikož dveře byly otevřené a pokoje dost podobné, tak si tam lehl, že se převlíkl si nepamatoval, byl opravdu dost opilej a mamka si myslela, že je to táta a v polospánku šla zkontrolovat zda je zamčeno. Od té doby se radši už zamykalo a táta si nosil klíče.

Určitě to bude znít zvláštně, ale opravdu se to stalo a asi mě to tenkrát uvízlo v hlavě jako malému capartovi a postupem času se ta vzpomínka probudila a dávala o sobě vědět v podobě snu.

Přeji hezký den plný zajímavých okamžiků,
Řeřicha

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Déjà vu

  • Prožila jste někdy déjà vu?
  • Jakou situaci byste chtěla prožít znovu?

Dnes je téma dvojí. Předpokládám, že většina z vás (i když se možná mýlím) se s jevem déjà vu nesetkala, milé čtenářky. Budu ale rád, když mě vyvedete z omylu a napíšete mi své zkušenosti s tímto jevem. Pokud jste ale skutečně déjà vu nikdy neprožila, můžete přispět i tak: Napište mi, jakou jednu konkrétní situaci byste v životě ráda prožila znovu a proč - důvody mohou být různé, například byste se ráda zachovala jinak, anebo to bylo něco tak nádherného, že byste to chtěla zopakovat. A samozřejmě mám pro vás připravený malý dárek, tedy pro jednu z vás, která k tématu přispěje; dárkem je krásná pikniková sada s příborem a prkénkem, viz obrázek níže. Chcete-li mít šanci, získat tuto sadu, napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu na e-mailovou adresu níže.

pic

Rychloturnaj v piškvorkách

Dnes hrajeme Rychloturnaj v piškvorkách. Více na následujících odkazech...

Reklama