Chlapi s náušnicí - tohle je věc, ke které každý přistupuje docela jinak. Jsou ženy, kterým muži s náušnicemi připadají sexy, jiné absolutně odpuzují. Asi žádná žena ale neřekne, že je jí jedno, jestli její partner má náušnici.

Na úvod tohoto článku vám položím krátkou anketní otázku - rád bych si v ní potvrdil, že moje domněnka o tom, že ženy mají vyhrazený vztah k mužům s náušnicemi, je pravdivá, takže...

Předpokládám, že poslední odpověď získá 0 procent - ale třeba se pletu.

A teď k těm mužům s náušnicemi. Vzpomínám si, že v pubertě jsme řešili, do kterého ucha si má kluk dát náušnici, aby to nenaznačovalo, že má homosexuální orientaci. Nevím, jestli je to fáma, nebo ne, ale rozhodně jsme se domnívali, že kluci, kteří nosí náušnici v pravém uchu, jsou gayové. Od té doby jsem se setkal s mnoha gayi a neuvědomuji si, že by měli v uších náušnice.

Důvod nosit náušnici je nejspíš v touze odlišit se od ostatních. Vystoupit z davu a nějak se vyhranit. Být prostě originální. Na učňáku, kam jsem kdysi chodil, nosili náušnice ti největší frajeři, a dávali tím najevo, že jsou někdo. Náušnice tedy neznačila zženštilost, ale pravý opak.

Co si myslí o chlapech s náušnicemi ženy?

Zapátral jsem v několika internetových diskuzích a zjistil, že ženy se dělí právě do dvou táborů, co se vnímání mužů s náušnicemi týká. Jedny je radikálně odmítají, druhým se líbí. To potvrdil ostatně i můj malý průzkum v redakci, kde jsem dostal tyto odpovědi...

Líbí se ti muži s náušnicemi?

  • Dana (redaktorka): ne
  • Saša (redaktorka): ano
  • Klárka (korektorka): ne
  • Klára (šéfka obchodního): ano
  • Zuzka (obchodnice): ano
  • Katka (grafička): ano

V redakci to tedy vyhráli muži s náušnicemi 4:2. Ale Klára a Zuzka upozorňovaly, že to nesmí působit hloupě a vulgárně - že jsou zkrátka chlapi, kterým náušnice sluší, a chlapi, u kterých by je nesnesly.

Dva za všechny

Vybral jsem dva pány s náušnicemi - co vy na ně?

nausnice

nausnice

Kam dál?

Reklama