Tajný účet, respektive „ulévání si“ peněz stranou, je spíše záležitost mužů, přes to jsou ženy, které si také finance bokem dávají. Nejde o projev nedůvěry k partnerovi, ale člověk má rád rezervu...

money

Pojďte si zavzpomínat na jeden slavný díl seriálu Taková normální rodinka, kde Eduard Cupá schání svých tajných 500 korun...

Ano, ano, mužskej má vždycky nějaké peníze bokem. Na následující článek nás myšlenkově ale nepřivedl seriál Taková normální rodinka, leč čtenářka ToraToraTora, která napsala...

My ženy žijeme normálně ve světě dvojí pravdy. Jednou stranou mince je ta objektivní skutečnost. Tou druhou pak jakési tiskové prohlášení pro manžela a rodinu. Jako například: kolik stály ty nové šaty, jak dlouho se zdrží maminka na návštěvu nebo vydávání připáleného pudinku za suflé noir.
Tedy ne, že by na tom chlapi byli jinak. Například to jejich: jdu na jedno, snad mluví za vše dostatečně.
Není to lež bílá... vlastně ani černá. Je taková průhledná. Ale obě strany s ní počítají a vlastně si libují v lakování každodenní reality narůžovo.
Mám vypozorováno, že vrátka naší osobní špatnosti nejčastěji otevírá cit nejvznešenější a tím je láska. Paradox.
Snad je i lidskou přirozeností, že čím více jsme někomu otevřeni, tím větší je naše potřeba mít tajnou komnatu. Pro mnoho žen jsou to tajné úspory.
Důvody pro to jsou různé. Někdy spíš připomínají antickou tragédii či severský thriler. Někdy jsou jen symbolem touhy po nezávislosti či poukázkou na splnění tajného snu. Snad chuť překvapit milého, snad umění odměnit sebe.
Sama nejsem výjimkou, i když důvody by byly na dva příspěvky. Spíš na tři..
.“

V redakci jsme nad tím dlouze diskutovali a shodli se, že tajné úspory mají právě spíš muži, než ženy. Ale zajímá nás, jak je to u vás?

Když jste manželé, je to jedno

Jak nám potvrdil právník Stanislav Křeček, pokud si šetříte tajně, aniž by to váš manžel věděl (či vaše manželka věděla), jde takřka vždy o společné peníze. „Pojem tajné úspory jednoho z manželů naše právo nezná a nic takového by také nemělo existovat. Jakékoliv úspory jednoho z manželů nebo obou manželů, jsou majetkem za trvání manželství a tedy samozřejmě patří do společného jmění manželů. Tomuto režimu by nepodléhaly pouze částky, které jeden z manželů získal dědictvím nebo darem.

Čtěte také...

Reklama