Někteří naši muži jsou hračičkové. Čím to asi bude? Mají víc času, chápající partnerky nebo chlapeckého ducha? Možná musí mít všechno dohromady, aby veškerý svůj volný čas mohli věnovat koníčkům a zálibám.

Někdo rybaří, jiný kutí a někdo si hraje třeba na vojáčky. Klepete si na čelo, jak si dospělý chlap může hrát na vojáčky?

Pro příklad nemusím chodit daleko. Můj bratr si na ně hraje už od dětství, a to už mu je něco přes padesát. Vášeň pro všechno vojenské ho neopustila ani v dospělosti. Ba naopak, povýšil ji na celoživotní hobby. Stal se členem historického spolku rakouských dělostřelců. Přesně podle dobových materiálů si pořídil výstroj a výzbroj a vymetá různé vojenské akce. Jako třeba tu, na kterou mě pozval. Na počest výročí bitvy Na Chlumu u Hradce Králové se takových bláznů a nadšenců sešly stovky. A můžu vám říct, že to byla nádherná podívaná.

Prušáci

Prušáci - fešáci

Husaři

Husaři

Pěchota

Malí rakouští pěšáci

Civilisté

„Civilisté“

Nejen uniformovaní pěšáci a jezdci pruských a rakouských armád, ale i korzující „civilní“ obyvatelstvo v dobových kostýmech dodávalo slavnosti úžasný kolorit.  Dámy v krinolínách s paraplíčky, pánové v kaiserocích se stávali vděčnými objekty fotografujících návštěvníků, a já jsem skoro zalitovala, že jsem si také něco nepůjčila. Tak snad příště.

Že by to nebylo nic pro vašeho chlapa, protože je zarytý pacifista? Možná si hraje s autíčky. Ale ne s těmi osobními, na tom by nebylo nic tak zvláštního. Ale vyrábí si vlastní „samohyb“ z toho, co dům dá. Třeba právě z těch vysloužilých osobáků sestavuje stroj, který využije nejen k práci, ale třeba i k závodění.

Jako ti chlapi na traktoriádě, což byl terénní závod podomácky vyrobených traktůrků. Některé exempláře byly opravdu k popukání, protože vypadaly jako zvětšeniny hraček sešroubovaných z Merkuru nebo slepených z krabiček od sirek. Ale našly se i takové, které měly docela profesionální design. V každém případě bylo vidět, s jakým nadšením a pýchou ty své pekelné mašiny předvádí. A navzdory nevlídnému počasí neměli tito báječní muži na šílených strojích o početné publikum nouzi.

A do třetice bych chtěla zmínit ještě jednu převážně mužskou zálibu. Řev strojů a vůně výfukových plynů není nic pro ně. Milují klid a mají svatou trpělivost. No jasně, rybáři. Pro ty mám zvlášť pochopení, protože mezi tak zvané tiché blázny patřil i můj tatínek a já ho strašně ráda doprovázela. Maminka sice hudrala, že je buď věčně v dílně, kde si vlastnoručně vyrábí splávky a různé rybářské pomůcky, nebo na rybách, ale vždycky se uklidňovala myšlenkou, že je to pořád lepší, než aby seděl v hospodě nebo lítal za ženskými.

Prostě chlap, který si hraje, nezlobí.

Má váš partner také nějakou zálibu? Kutí, rybaří, nimrodí, sportuje, něco sbírá, nebo se věnuje něčemu neobvyklému? Máte pro něj pochopení, nebo vás štve, že je věčně v trapu? Sdílíte jeho hobby dokonce s ním? Máte vy sama nějakého koníčka, který je spíše mužskou záležitostí?

Napište nám na dnešní téma: Čím se baví naši muži na:

redakce@zena-in.cz

 A získejte za svůj příspěvek tento pěkný dárek pro krásu.

výhra

Reklama