Stále více z nás dbá na to, abychom k vaření používali čerstvé a kvalitní suroviny. Abyste si je mohli dopřát bez každodenních návštěv obchodu, vyberte si chladničku, která vám pomůže uchovat potraviny čerstvé co nejdéle. Moderní chladničky oplývají řadou užitečných funkcí i mimořádně atraktivním designem a nabídka je velmi pestrá. Podle čeho volit správný model tak, aby spotřebič maximálně vyhovoval vašim potřebám? Poradí vám Markéta Minaříková, marketingová ředitelka společnosti Whirlpool ČR a SR.

Čím více strávníků, tím větší chladnička

Vždy nejprve přemýšlejte nad tím, kolik osob bude chladničku využívat. Pro malé domácnosti se nevyplatí nákup lednice nadměrných rozměrů, naopak ve větší rodině malá chladnička nepostačí. Do jisté míry vám může být nápomocné obecné pravidlo, že jedna osoba průměrně využije přibližně 50 l chladničky a 25 l mrazničky. Co do rozměrů chladničky variabilními parametry jsou výška, částečně také šířka a s tím spojený využitelný vnitřní objem – pokud je u vás hodně strávníků, můžete si vybírat z kombinovaných chladniček o výšce až 2 metry, které vám poskytnou dostatek místa a zároveň možnost volit mezi vestavnou a volně stojící variantou.

„Do nabídky jsme v minulém roce přidali vestavnou kombinovanou chladničku s výškou 193,5 cm a vnitřním objemem 310 litrů, který je v této kategorii největší na trhu,“ říká ředitelka marketingu MarkétaMinaříková. „Stálicí značky Whirlpool je dva metry vysoká kombinovaná chladnička, která se dlouhodobě těší oblibě mezi zákazníky. Díky vnitřnímu objemu celkem 344 l se v šíři 60 cm řadí mezi chladničky s největší kapacitou a zároveň výrazně nezvyšuje nároky na prostor,“ dodává Markéta Minaříková. Volit lze i z variant, kdy chladnička dostatek místa pro větší množství potravin zajistí svou šířkou. „V roce 2013 jsme naši nabídku rozšířili o model se šířkou 70 cm a využitelným objemem 420 l, který nabízí o téměř 30 % větší prostor než standardní kombinované chladničky o šířce 60 cm,” doplňuje.

Amerika, kombinace a další…

Pokud jde o typ, nabídka u chladniček je rozhodně velmi široká. Primárně můžete vybírat, zda si pořídíte chladničku kombinovanou s mrazicím prostorem nebo pouze chladničku a mrazničku zvlášť. Kombinované chladničky jsou přitom rozhodně výrazně oblíbenější a pro potřeby většiny domácností praktičtější. V rodinách, kde je potřeba mít více zamrazených zásob, pak kombinovanou chladničku ještě často doplňuje samostatná mraznička.

Další volba se týká uspořádání chladničky. U nás stále převažují klasické kombinované chladničky, oblibu si ale získávají i takzvané americké neboli Side by Side chladničky, které nabízí dva separátní prostory pro chladicí a mrazicí část po celé výšce spotřebiče. Kromě dostatku místa, praktického uspořádání a zajímavého designu zvyšují jejich popularitu i zajímavé doplňkové možnosti, jakými jsou výrobník ledu a ledové tříště či dávkovač vody. Šíře tohoto typu chladniček je standardně 90 cm.

Vybírat můžete také mezi volně stojícími a vestavnými modely. Vestavné chladničky skvěle zapadnou do interiéru a stanou se jeho neoddělitelnou součástí. Na druhou stranu může být volba vestavného spotřebiče více definitivní a se spotřebičem již nelze manipulovat tak snadno, jak je tomu u volně stojící varianty. “Volba v tomto případě závisí většinou na vkusu a prostorových možnostech konkrétní domácnosti,“ doplňuje za společnost Whirlpool Markéta Minaříková.

Uspořte energii i peníze

Spotřeba energie představuje v dnešní době velmi důležitý aspekt při výběru, a to zvláště u spotřebičů, jako jsou chladničky, které jsou v provozu nepřetržitě. A rozdíly jsou opravdu znát. „Nové modely Whirlpool s hodnocením A+++ nabízejí až 60% úsporu energie ve srovnání s modely třídy A,” říká za značku Whirlpool Markéta Minaříková. Informaci o energetické třídě najdete snadno na štítku, jímž jsou všechny chladničky opatřeny.

V souvislosti s celodenním provozem chladničky zvažte také další podstatný údaj, a tím je hlučnost. Velmi oblíbené je propojení kuchyně s obývacím prostorem, a tak je důležité, aby se chladnička nestala rušivým prvkem.

Módní doplněk vaší domácnosti

Nejen již zmíněné propojení kuchyně s obývacím prostorem je důvodem rostoucích požadavků na atraktivní vzhled chladniček. Moderní kuchyně si žádají, aby jeden
z klíčových spotřebičů plnil nejen svou primární úlohu, ale také reprezentoval. „Velmi kladné ohlasy jsme zaznamenali u nového designu Absolute, který je primárně založený na minimalistických tvarech. Populární je také provedení se zapuštěnými madly a ovládacím displejem,” dává konkrétní příklad za značku Whirlpool Markéta Minaříková.

Na trhu je široký výběr barevných provedení a povrchů, takže by si každý měl najít, co je mu blízké. Zajímavá je z hlediska designu nová kombinovaná chladnička Whirlpool WBC 36992 NFC AW v perleťově bílém provedení se speciálním 3D efektem. Grafický vzor dodává povrchu této chladničky hloubku a měkkost, povrch přitom zůstává na dotek hladký a snadno se čistí.

Nezapomínejte na servis

Bez chladničky se většina domácností neobejde. Vybírejte tedy i s ohledem na dostupnost a úroveň servisu či možnost prodloužení záruční doby. Významnost tohoto hlediska se opravdu nevyplácí podceňovat. Značka Whirlpool v této souvislosti nabízí možnost dokoupení delší záruky na spotřebiče. V rámci speciálního programu s názvem Infinity můžete klasickou dvouletou záruku rozšířit na osmiletý servis na náhradní díly nebo pětiletý plný servis.

Užitečné funkce chladniček Whirlpool:

  • 6. smysl Fresh Control

Unikátní systém FreshControl s technologií 6. smysl udržuje v celé chladničce ideální vlhkost a teplotu. Potraviny tak zůstanou až čtyřikrát[1] déle čerstvé. Technologie 6. smysl také přispívá k optimalizaci využité energie – neustále totiž sleduje teplotu a v případě její změny ji na původní hodnotu vrátí až 5x rychleji.  

  • NoFrost

S funkcí NoFrost můžete bez obav zapomenout na odmrazování, jelikož zabraňuje tvoření ledu v mrazicím prostoru. Neoblíbené, avšak nezbytné odmrazování je tedy již minulostí.

  • Activ0°

Přihrádka pro uchování masa a ryb Activ0° udržuje konstantní teplotu kolem 0 °C, čímž zaručuje zachování čerstvosti a nutričních hodnot i vzhledu potravin. Systém lze navíc jednoduše vypnout a přihrádku používat k běžnému skladování potravin.

  • Microban

Vzduchový filtrační systém Microban chrání chladničky Whirlpool, a pomáhá tak omezovat nepříjemné pachy uvnitř lednice.

Tipy pro vás:

Whirlpool WBC 36992 NFC AW: Prostorná kombinovaná chladnička s jedinečným designem

WhirpoolDvoumetrová chladnička vyhoví požadavkům velkých domácností, ale také vysokým nárokům designových ctitelů. Minimalistické tvary, moderní zapuštěný ovládací panel a grafické 3D efekty podtrhne styl každé kuchyně. Kromě unikátního designu je lednice vybavena nejnovějšími technologiemi: 6. smysl FreshControl, NoFrost a přihrádkou Activ0°. Chladnička v sobě snoubí prostornost, funkčnost a zajímavý design za dostupnou cenu. Celkový využitelný objem tohoto modelu je 344 litrů, z čehož je 247 litrů chladicí a 97 mrazicí část.

Doporučená maloobchodní cena nové chladničky Whirlpool WBC 36992 NFC AW v jedinečném designu s 3D efektem je 25 990 Kč včetně DPH.

Whirlpool ART 920/A+

WhirpoolPokud chcete praktických funkcí v čele s FreshControl a nadstandardního objemu využít ve vestavné variantě, ideální volbou je kombinovaná vestavná chladnička Whirlpool ART 920/A+. Ta má výšku 193,5 cm a vnitřní objem 310 litrů pro chladicí a mrazicí část, který je v této kategorii největší na trhu.

Doporučená maloobchodní cena chladničky Whirlpool ART 920/A+ je 25 990 Kč vč. DPH.

Whirlpool WBA 43983 NFC IX: Kombinovaná chladnička s neobvykle velkorysým objemem díky šířce 70 cm

DG201211060Se šířkou 70 cm a využitelným objemem 420 l nabízí tento model Whirpooltéměř o 30 % více prostoru, než je zvykem u volně stojících chladniček o šířce 60 cm. Díky těmto parametrům můžete v lednici uchovávat i nádoby větších rozměrů, jako například plech. Chladnička se zároveň řadí do energetické třídy A+++, takže i přes velkorysé rozměry nabízí značnou úsporu energie. Chladnička potěší vytříbeným designem, na kterém zaujme stylový držák na lahve či kovové profily skleněných polic. Tento model disponuje také technologií 6. smysl Fresh Control, NoFrost a obsahuje přihrádku Activ0°.

Doporučená maloobchodní cena kombinované chladničky Whirlpool WBA43983 NFC IX o šířce 70 cm je 29 990 Kč včetně DPH.

Více informací o produktech a společnosti Whirlpool naleznete na internetových stránkách www.whirlpool.cz.

Reklama