Je neuvěřitelné, co se ve světě všechno děje. Dneska aby se člověk bál svěřit do rukou lékařů. Rozhodně se asi bude bát třiadvacetiletá Švédka, která se před nějakou dobou nechala operovat plastickým chirurgem, který ji v narkóze znásilnil. Pravda vyšla najevo poté, co se pacientka probrala a našla na sobě zbytky spermatu.
 

S lékařem už za jeho chlípné operování proběhl soud, který ho odsoudil na tři a půl roku vězení. Navíc musí lékař zneužité pacientce uhradit odškodné ve výši 180 000 švédských korun, což je v přepočtu něco přes půl miliónu korun českých.

 

Poté, co se ozvala tato žena, že byla zneužitá v narkóze, přihlásila se i spousta dalších bývalých pacientek švédského lékaře se stejnými zkušenostmi. Právník doktora se to sice snažil uhrát na jakési halucinace, které vyvolala anestetika, ale soud tuto výmluvu nevzal v potaz.

 

Proti lékaři mluvilo i odborné vyšetření, které si pacientka nechala na základě svého podezření udělat. To prokázalo, že k pohlavnímu styku opravdu došlo, a o halucinace se tedy nejednalo. Spravedlnost zasáhla a snad se díky tomu podobný incident už nebude opakovat. Ovšem není za něco podobného tři a půl roku málo?

 

Myslíte si, že obvinění proti lékaři může být pravda? Nebo se jedná o výmysl pacientky, která nebyla nějakým způsobem spokojená s prací chirurga? Je tři a půl roku za takový čin dostatečný trest? Stalo se vám někdy, že jste měla pocit, že vás lékař nějak sexuálně obtěžuje? Jak byste se zachovala vy na místě zneužité pacientky?

 

zdroj: www.bleskove.cz

 

Reklama