Kolik vypadlých vlasů je ještě v normálu?

Každý den nám přirozeně vypadne asi 30 až 100 vlasů. O nadměrném vypadávání začínáme mluvit, když tento počet stovku přesahuje. A jak to poznáte? Zkuste tento test: zatahejte si za 3 pramínky přibližně o 10 vlasech. Pokud z každého vytáhnete více než 2 vlasy, je na čase s tím něco dělat.

Co dělat, když vám padají vlasy?

Kromě samozřejmých rad jako jíst vyváženou stravu bohatou na vitaminy a minerály, omezit stres a dostatečně spát, je dobré se zaměřit na výběr účinné vlasové kosmetiky!

A jsme zpátky u chininu, konkrétně v Ekvádoru v Amazonii. Zde roste chinovník, jehož kůra je bohatá na chinin schopný stimulovat mikrooběh ve vlasové pokožce. Této vlastnosti využívají již od roku 1967 francouzské dermatologické Laboratoře Klorane, které patentovaný výtažek s chininem používají v řadě přípravků na vypadávání vlasů.

kl2.jpg

Laboratoře Klorane chinovníky nekácejí, ale sklízejí kůru ručně mačetou ze stromů minimálně 6 let starých, aby se nenarušil jejich přirozený růst. Kůra stromu se poté přirozeně obnoví po přibližně 3 letech. Kůra se suší přirozeně na slunci, a následně putuje na jihozápad Francie do továrny v Gaillac, kde se z ní extrahuje výtažek.

621f4c9866138blobid0.jpg

Klorane za sebou v Ekvádoru nezanechává paseku, naopak prostřednictvím firemní nadace Klorane Botanical Foundation pomáhá v boji proti odlesňování. Nadace Klorane ve spolupraci s místní organizací Ishpingo vysázela v Amazonii již 15.000 chinovníků. Výsadba chinovníků pomáhá také v boji proti erozi, ochraně vody a vzácných druhů rostlin, pohlcuje uhlík atd.

kl1.jpg

Sázením stromů ale činnost nadace nekončí. Podporuje místní rodiny Kitchwas žijící na okraji pralesa a angažuje ve vzdělávání o důležitosti biodiverzity jak místní populace farmářů, tak školních dětí.

Vyzkoušejte sílu chininu na vlastní kůži, přesněji na vlastních vlasech.

Klorane Sérum proti vypadávání vlasů s chininem a BIO protěží alpskou

Toto veganské sérum s 98% složek přírodního původu se používá 3 měsíce, ale z prvních výsledků se můžete radovat již po měsíci, kdy se do růstové fáze dostane 3000 nových vlasů. Dokáže vrátit vlasový cyklus do rovnováhy, stimulovat růst vlasů, a to krásnějších, silnějších a hustších. Velkou výhodou séra je, že je 100% vhodné pro kojící maminky. Sérum můžete doplnit Šamponem s chininem a BIO protěží alpskou, který podpoří růst vlasů a dodá jim energii a balzámem ze stejné řady, který usnadní rozčesávání a sníží lámavost vlasů.

621f4c98ac0abblobid1.jpg
K dostání v lékárně www.klorane.cz
621f4d356adf7obrazek.jpg