Jedno z nejoblíbenějších období v roce, léto, se nezadržitelně blíží. Často s ním spojujeme romantická dostaveníčka a krátkodobé známosti, dovolenkové lásky, radost a zábavu. Nikde ovšem není psáno, že letní lásky nemají žádný potenciál do budoucna a s příchodem sychravých dnů jsou odsouzeny k zániku. Ať tak, nebo jinak, k lásce patří milování a k milování orgasmus. Jak jej podpořit, pokud jde o jídlo? Na čem si pochutnat třeba během romantické večeře, případně v rámci milostné předehry, aby vás následná síla erotického prožitku příjemně překvapila? Vyzkoušet můžete třeba něco z našich tipů:

Datle a fíky

60991bc601d22blobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Tyto často velmi sladké plody sice nepatří v našich končinách k tradičním dobrotám, přesto stojí za to dopřát si je alespoň příležitostně. Oba plody jsou mimo jiné bohaté na aminokyseliny, které podněcují vyšší sexuální výdrž, a v některých kulturách jsou datle i fíky tradičně považovány za mocné afrodiziakum. Pokud jde o fíky, už jejich vzhled a vůně evokují erotické představy a podněcují sexuální touhu. Příjemně dráždivá může být pak samotná konzumace ve dvou, třeba v rámci milostné předehry. Pozadu ale nezůstávají ani datle; kupříkladu v Arábii je přidávají ženy mužům (rozetřené na kaši) do šálků s kávou. To nejenže dodá nápoji na lahodnosti, ale podnítí mužskou touhu a umocní sexuální výdrž. Ještě účinnější je pak kombinace datlí s medem, což ovšem – vzhledem k extrémní sladkosti – zvládnou jen otrlí jedinci.

Fík, ačkoli je obvykle považován za plod, je ve skutečnosti uzavřené květenství s poněkud magickým názvem sykonium. Zjednodušeně lze říct, že fík je jakási dužnatá baňka, uvnitř které je vysoké množství drobných kvítků.

Med, medovina a ženšen

Med má své příznivce i odpůrce, a ne každému bývá pochuti. V každém případě jde však o tradiční a staletími ověřené afrodiziakum – kupříkladu nápoj z něj, medovina, platila už ve středověku za osvědčený nápoj lásky. V medu se nachází mimo jiné také bor, minerál zvyšující hladinu testosteronu u mužů a estrogenu u žen. Pravděpodobnost vášnivé noci pak ještě zvýšíte, připravíte-li sobě a partnerovi ženšenový čaj, který po vychladnutí dosladíte medem. Ženšen je další z řady afrodiziak, užívaných již po staletí. Jeho součástí jsou látky zvané ginsenosidy, které mají blahodárný vliv na mužskou erekci a kvalitu spermií.

Banány a hořká čokoláda

co2.jpg
Foto: Shutterstock

Banán, jedno z nejoblíbenějších ovocí, už samotným tvarem připomíná mužský pohlavní orgán. Kromě toho, že spouští mnohé erotické fantazie, má i blahodárný účinek na organismus a kvalitu sexuálního prožitku. Bohatý je mimo jiné na draslík a vitaminy skupiny B, podněcující tvorbu pohlavních hormonů. Banán můžete v rámci milostné předehry využít třeba tak, že jej budete pomalu a smyslně před partnerovýma očima pojídat. Namočíte-li ovoce navíc do kvalitní rozpuštěné čokolády, afrodiziakální efekt bude umocněn. Čokoláda – podobně jako třeba med nebo fíky – patří k historickým afrodiziakům a její sexualitu podněcující efekt je i vědecky ověřen. Součástí kvalitní čokolády je chemická látka fenyletylamin, která napomáhá uvolnění napětí, odbourává stres a zvyšuje touhu po fyzickém kontaktu.

„Vůně těla zve na hostinu lásky, nikoliv jeho krása.“ —  Asklépiadés z Eritreje, řecký filosof 

Chilli, koriandr a skořice

60991c749a196obrazek.png
Foto: Shutterstock

Tato v kuchyni běžná dochucovadla se také řadí mezi přírodní afrodiziaka. Pálivé papričky obsahují rozpalující kapsaicin, který přirozeným způsobem zlepšuje krevní oběh. Jejich konzumací se zahřejete a prokrví se mimo jiné také pohlavní orgány a rty. Následné milování bude žhavější a prožitky intenzivnější. V ložnici by vám pak mohla chutnat třeba kvalitní čokoláda obohacená právě o zmiňované chilli papričky. Dalším prostředkem, kterým můžete doslova okořenit svůj intimní život, je voňavý koriandr. Ten je hojně využíván jak v kuchyni, tak v lidovém léčitelství. Ve starověku býval součástí kořeněných vín; ta svým výrazným aroma proměňoval v mocný elixír lásky. Dobře ovšem poslouží i obyčejná skořice. Její aroma podněcuje erotickou touhu a prokrvující účinky dorazí přesně tam, kde je to v ložnici nejvíc třeba.

Mohl by se vám líbit také článek: Ženy, které vůbec nemasturbují, jsou nemocné aneb pět mýtů o ženské masturbaci vyvrací sexuolog

Kvalitní tuky

Kvalitní tuky bývají součástí některých ryb (losos, makrela, tuňák a další), semínek a ořechů. Pro lidské tělo bývají velmi přínosné zejména pro vysoký obsah omega-3 mastných kyselin. Ty kromě jiného zvyšují hladinu dopaminu, stejného hormonu, který se v mozku uvolňuje při orgasmu. Hormon zlepšuje náladu, uvolňuje napětí a zvyšuje sexuální touhu.  Tučné ryby navíc obsahují aminokyselinu L-arginin, která podněcuje a zpevňuje erekci. 

Reklama