5d80e1d4c1798obrazek.png
Už když jsem byla malá, chodívala jsem ráda se svým dědou a našim psem Amirem na dlouhé procházky. Během nich se nám odkrývala nová zákoutí našich lesů. Tedy nová pro mne a pro Amira. Děda sice obstojně předstíral překvapení, ale dnes už vím, že tyto trasy poznával už jako mladík, když chodíval s babičkou na rande. Občas nás vedly rovné cestičky, ale občas nás překvapila skaliska, kde se mi podařilo udělat si „žraloka“ na botě. Pamatuji si, jak mě děda vždy vzal s sebou do dílny a botičky mi slepil Chemoprénem dříve, než stačily babička nebo maminka něco zjistit. Pokaždé jsme si s dědečkem libovali, jak jsme na ně pěkně vyzráli. Dokonce se mi zdálo, že i Amirek se usmíval.
5d80e1e3943e4obrazek.png

Když jsem šla poprvé do školy, přišel ke mně děda a za zády pro mne měl schované překvapení. Řekl, „už se z tebe stává velká slečna“ a podal mi krásné červené lesklé střevíčky s modrou mašličkou, do kterých jsem se nesmírně zamilovala a cupitala v nich všude, kde to jen bylo možné.  Jednoho dne se mi ale podařilo nemotorně upadnout a jeden z mých milovaných střevíčků se při mém pádu na zem zničil. Tolik mne netrápila krvavá kolena, jako fakt, že už si nikdy nenazuji ty mé botičky. Rozplakala jsem se tak hlasitě, že se přišel i děda podívat, kdo to před domem tak huláká. Když mě viděl s krvavými koleny a rozbitým střevíčkem v ruce, popadl mě do náručí a odnesl do dílny, kde sáhl do lékárničky pro náplast a na poličku pro Chemoprén. V momentě mi zalepil kolena i botku. A když se rány zahojily a střevíček uschnul, já zase celá šťastná mohla cupitat.

S poškozenými botami jsem už od té doby chodila pouze za dědou. A to mi vydrželo i do dospělosti, kdy mi slepoval už opravdové střevíčky. Vždy mi je zase zpět vracel s tím samým lišáckým výrazem, který míval vždy, když se nám podařilo vyzrát na babičku.

Dnes už bohužel za dědečkem s rozbitými střevíčky jít nemohu. Chemoprén mám ale stále doma a vždy, když si s ním už sama slepuji své boty, vzpomenu si na něho i navšechny ty krásné chvilky plné dobrodružství. A rázem jsem zase malá holka s krásnými červenými střevíčky.
5d80e1f7d804fobrazek.png

Samozřejmě ale také dobře vím, že můj dědeček nelepil s Chemoprénem jen mé boty, ale že s ním opravoval i můj dřevěný domeček pro panenky, a hlavně spoustu rozbitých věcí okolo domu či zahrady. Přilepit a opravit se s ním dá totiž skutečně mnoho věcí. A nejlepší na tom je, že nyní existuje i více druhů Chemoprénu od Pattexu, které ze staré síly z dob našich dědečků nic neztratily, ba naopak byly podrobeny mnohým vylepšením, díky kterým se našim potřebám přizpůsobí jednodušeji než kdy dříve.

Pattex Chemoprén Obuv je transparentní, takže vzniká průhledná vrstva, díky které si skoro nikdo ani nevšimne, že byla bota opravená. Zároveň je lepidlo vysoce odolné vůči vlhkosti, tudíž s vámi opravené boty ještě nachodí pěkných pár kilometrů třeba i mokrou travou. A pokud jste sportovci, tak i naběhají a naskákají, protože slepený spoj si udrží i svou pružnost.5d81f640de126obrazek.pngDalším pomocníkem, který by neměl chybět v žádné domácnosti je Pattex Chemoprén Univezál. Lepidlo je vhodné na lepení různých materiálů jako je například dřevo, plasty, guma, kůže, plech sklo, korek a mnoho dalších. Opravíte s ním hračky svých malých rošťáků, slepíte rozbitou vázu nebo stínítko, opravíte hrníček či květináč nebo přilepíte věšák v předsíni. S Pattex Chemoprénem v plechovce můžete dokonce sami položit lino. Je to zkrátka univerzální pomocník, který se jen tak nějakého materiálu nezalekne.
5d80e20c112c9obrazek.png

A pokud chcete opravdového siláka, pak použijte Pattex Chemoprén Extrém, který je přímo určený na zvláště pevné lepení kůže, dřeva, gumy, textilií, kovů, překližky a mnoho dalších materiálů vyžadujících velkou pevnostspoje. Snadno s ním slepíte například pásek, ucho ke kabelce či madlo od lednice.

Chemoprénem od Pattexu si zkrátka kutilství zamilujete! Budete ale také milovat všechny plesy, na které si můžete obout své oblíbené střevíčky. A doma si s pýchou řeknete, ten věšák, to je moje práce, tato podlaha, to je moje práce. Chemoprén od Pattexu vám zkrátka kryje záda, nebo alespoň přilepí, co si umanete.

Více druhů Chemoprénu, ale i dalších pomocníků na doma i ven naleznete na www.pattex.cz.
5d81f6a0b5595obrazek.png

Reklama