ch

Bojovné geny se nezapřou, i když účel je pokaždé jiný. Čtyřiadvacetiletá vnučka komunistického revolucionáře Che Guevary Lydia se rozhodla postavit za práva zvířat.

A jak jinak než vlastním tělem. Nechala se totiž nafotit v rámci kampaně organizace PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) bojující za práva zvířat, téměř nahá. Intimní partie jí zakrývaly pouze pásy, ve kterých byla místo munice zasunutá mrkev. Zelenina je jí blízká, protože je zapřisáhlá vegetariánka. Na hlavu si ale po vzoru slavného dědy nasadila rudý baret s hvězdou a zapózovala s rukou vztyčenou stejně, jako to dělával on.

Fotografie by se měla objevit v říjnu v magazínech a na plakátech v Argentině, odkud Lydia Guevara pochází.

Pro organizaci PETA v minulosti pózovala řada známých tváří včetně hereček Reese Witherspoon, Pamely Anderson, Christiny Applegate, Alicie Silverstone nebo pornoherečky Jenny Jameson. Naposledy se k těmto kráskám přidala Eva Mendes, která se ke spolupráci s organizací Peta dostala paradoxně tím, že si oblékla kožich. „Organizaci PETA jsem moc neznala, až jednou, když jsem měla premiéru v New Yorku, jsem si zapomněla kabát a můj manažer mi někde sehnal kožich. PETA mi pak napsala krásný dopis, kde moji zbrklou volbu komentovala. Ten dopis mne tak oslovil, že už si kožich prostě nikdy nevezmu,“ nechala se slyšet poté, co se i ona nechala nafotit nahá pro jejich kampaň.

Reklama