Kapky velké jak polévková lžíce, připlesknou korunu ženské krásy k tváři s gustem přímo nevídaným, aniž by projevily alespoň trošku pochopení pro moře času stráveného s rozpálenou kulmou. A pak společně s make-upem vytvoří rozvernou loužičku, která se slévá na bílou halenku. Uff.

prsi

Tento způsob úterý zdá se poněkud nešťastným. Aspoň že už není pondělí, nebo pátek třináctého. Déšť bojkotující přesnou předpověď počasí, stejně jako absence deštníku na náladě rozhodně nepřidá.

Spokojený život se prý skládá hlavně z maličkostí. Rozumná žena se z nich samozřejmě rovněž raduje, ale také ví, že překvapení, které číhá za rohem, bude rozdýchávat ještě hodně dlouho. Holky to tak mají, že neskáčou po hlavě do vody, dokud se nepřesvědčí, jak je hluboká. Ještě večer před spaním zkontrolují, zda je vše na zítřejší štafetový běh připraveno. A ráno, během dne i pak je všechno jinak. Hudrují, popobíhají a sbírají štafetové kolíky. A hlasitě přidělují trestné body.

„Uvolni se trošku, život je jedna velká hra,“ řekne muž, to věčné, šťastné dítě. A s úsměvem od ucha k uchu si jde vychutnat další partičku se životem. A žena jde třeba nakoupit nebo uvařit večeři. Nejlépe obojí, protože po včerejší návštěvě hokejových fanoušků zbylo v lednici akorát světlo. Nejdřív z nových semišových lodiček, na kterých vydatný liják zanechal ještě vydatnější stopy, vylije vodu, protože to při chůzi nepěkně čvachtá. A ten kousek domů půjde klidně bosa. Už je to jedno. Naplní ledničku, až se světlo dojetím rozbliká, a zaleze si pod deku s knížkou, která už je tak dlouhou rozečtená, že se musí znovu vrátit na první stránku. Ten pocit je slavnostní, protože není na seznamu toho, co se musí. A to co se v tu chvíli děje venku, je úplně jedno. Možná někdo potřeboval zalít zahrádku a další umýt auto.

Jak jste na tom s počasím vy? Ovlivňuje Vaši náladu? Sníh v létě – je to extrém, který Vás pobouří, nebo je to naopak výzva, jak si neplánovanou nadílku pořádně užít?

Těším se na Vaše zážitky o počasí. :)

Reklama