„S manželem jsme se nejdřív dohodli, že budeme mít dvě děti. A chtěli jsme, aby k sobě byly věkově co nejblíž. Jako první se narodila Leontýnka, které je teď sedm, druhý je pětiletý Jiřík. Manžel chtěl tímhle počtem končit, ale mně se zalíbilo na rodičovské a představa návratu do práce, kterou jsem nesnášela, mi dělala vyloženě zle,“ popisuje Ivana.

63f493e702974obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Mladá žena si tedy prosadila ještě třetí dítě. Markovi je rok a půl a Ivana už začíná pomýšlet na čtvrtého potomka. Její manžel to ovšem rázně odmítá.

„Tvrdím mu, že chci velkou rodinu, aby se děti mohly opřít o své sourozence, až my už tady nebudeme, ale ve skutečnosti mám jiný důvod. Na rodičovské se mi neskutečně zalíbilo. Nechápu matky, co si stěžují, že nic nestíhají. Se třemi dětmi je to sice někdy mazec, ale jinak si nemůžu stěžovat. Za těch sedm let, co jsem doma, jsem přečetla hromadu knížek, dívám se na seriály, chodím nakupovat mimo špičku, kdy nejsou přecpané obchody, zdokonalila jsem se ve vaření i pečení. Prostě jsem zjistila, že starat se o sebe a teplo rodinného krbu je to, co mě v životě nejvíc naplňuje,“ tvrdí Ivana.

V ideálním případě by si představovala, že až budou nejmladšímu synovi tři roky a půjde do školky, bude už v pokročilém stádiu těhotenství se čtvrtým potomkem. Manželův odmítavý postoj a tvrzení, že čtyři děti už jsou prostě moc nejen na nervy, ale i s ohledem na finance, jí ovšem plány hatí.

„Přemýšlím, jak to udělat. Nejjednodušší by samozřejmě bylo tajně vysadit antikoncepci, ale nevím, jestli chci na manžela udělat takový podvod. Mohlo by se totiž klidně stát, že už by mi nikdy nevěřil. Spíš bych potřebovala, aby měl slabou chvilku a slíbil mi to. Zkusím dát děti na hlídání k babičkám, udělat skvělou večeři a potom ho odměnit v posteli a třeba mi to čtvrté dítě nakonec udělá,“ uzavírá.

Zdroje: respondentka Ivana

Čtěte také: