Ve včerejší odpolední anketě, ve které jste odpovídaly na otázku, jak si nejlépe odpočinete a zrelaxujete, na celé čáře vyhrála možnost SPÁNEK.

Daleko za ní bylo kino, hudba, četba a spousta dalších příjemných aktivit.

Přiznám se, že i pro mě je spánek tou nejlepší relaxací. Mám moc ráda tu chvíli, kdy se příjemně (anebo hodně) unavená, ukládám do postele, zavírám oči a pomalu se odebírám do Sandonorika. Tak tomu u nás doma říkáme.

Ale nebylo to taky vždy. Vzpomínám si na dobu, kdy byly mé dcery ještě miminka a mou největší touhou bylo něco tehdy nesplnitelného. Pořádně, bez přerušení a do sytosti se vyspat.

Dodnes si pamatuji, jak má starší dcera – notorická dudlíkářka – noc co noc ječela jak o život ve chvíli, kdy jí z pusinky vypadl ten gumový cumel. Měla jsem na nočním stolku připravenou sklenici s dostatečnou zásobou vyvařených dudánků a během noci jsem je postupně všechny vypotřebovala. Ráno jsem pak posbírala ty vyplivnuté pod postýlkou, hodila je do hrnce… a připravila je na další noční šichtu.

Ano, ano. Byla jsem mladá, nezkušená… a velice měkkosrdcatá. Nechat dítě uřvat do vysílení mi připadalo jako něco příšerného a naprosto nepřijatelného. A tak jsem noc co noc prožívala muka….

Lehám si, jsem utahaná jako kotě… miminko spí… zavírám oči... padám.. už tam skoro jsem… najednou slyším: “Pluf..plam, plam, plam…buch.” Ach jo, dudlík na zemi. Chvíli čekám, kojím se nadějí, že tentokrát, tentokrát to moje sladká holčička zaspí a absenci dudlana ve své pusince nezaznamená.

Marně. Tento zázrak se nikdy nekonal. Po několika vteřinách se z postýlky začne kňouravě ozývat znepokojené mimčo. Ještě se mi nechce vstávat, odkrývat peřinu, šátrat po nočním stolku.. odkládám tu chvíli seč to jen jde. Oči by tak spaly, víčka jsou těžká, tak těžká… Drobeček má ale jiný názor a tvrdě se dožaduje svého. Rychlostní stupeň svého řevu přeřazuje bravurně, rychle a bez zaváhání. Vzdávám to. Vstávám, zašpuntuju tu uječenou pusinku… uléhám, padám… pluf..plum, plum, plum….. Ach jo.

Dnes už je dcerunce 22. Přežily jsme obě. :o))

Tak vidíte, jaké vzpomínky ve mně evokoval výsledek jedné nevinné ankety. :o)) Pluf… plum, plum, plum.

Klidně si zavzpomínejte nebo postěžujte na vlastní nevyspanost a únavu… Povzbuďte se navzájem. Ale nezapomeňte také na dnešní Téma dne, kterým jsou Prázdninové lásky. Prožily jste nějakou? Bolelo to? Bylo to krásné? Vydrželo vám to? Pište mi na náš redakční e-mail redakce@zena-in.cz. Třeba vyhrajete dárek.

Na příjemné páteční povídání s vámi se těší dnešní editorka

Reklama